Gottová už lituje? Lidé se chovají jako smyslů zbaveni, sousedé si již stěžují!

Dlouhá léta byla neodmyslitelně spojována s Karlem Gottem (†80) i jeho prvorepubliková vila Bertramka, kterou si koupil v první polovině sedmdesátých let minulého století. Prošla několika rekonstrukcemi, ta poslední se udála jen dva roky před jeho skonem. Zřejmě na přání jeho manželky Ivany (48), na kterou ji k její čtyřicítce přepsal. Ale ona se v této příliš tradiční stavbě zřejmě necítila dobře, čemuž nasvědčuje i její nedávná koupě nové vily. Z Bertramky bude Gottovo muzeum.

Z nápadu, že z vily Bertramka bude muzeum, se jistě těší fanoušci nesmrtelného Zlatého slavíka. Méně nadšeni jsou z tohoto majitelé sousedních domů. Tato klidná část Prahy s krásným výhledem se během návštěvních hodin změní, když se slepá ulička, na jejímž konci stojí Bertramka, bude hemžit zvědavými návštěvníky. Zkušenosti s tím už měli obyvatelé malebné obce v horách u hranic s Německem, kde si Gott postavil chalupu. „Až do noci nemáme klid – jezdí sem Němci, je to tady jako na Václaváku,“ stěžovali si místní.

Možná Ivana Gottová docela nepočítala s tím, že i stavba nové vily, kterou si koupila za téměř 70 milionů korun, bude čelit podobně velkému zájmu. „Je to neskutečné. Dům ještě není hotov a už si ho chodí fotit turisté. Ivana to bude muset nějak vymyslet, protože je to dost nepříjemné, “ uvedl pro pro Ahaonline zdroj z její blízkosti. Z fotek a jiných zveřejněných údajů se dala snadno lokalizovat poloha Ivaniny nové vily, které je součástí luxusního komplexu na Smíchově, nedaleko centra. Není pochyb, že takhle si Gottová nový domov nepředstavovala, nakolik je známá tím, že si soukromí chrání.

Film o Gottovi byl velký projekt, dlouho odkládaný, Vila Gott je podobně zásadní pro jeho fanoušky:

​Ivana Gottová ji měla koupit údajně jako jednatelka společnosti Karel Gott Agency sro a její provoz si tak může odečíst z daní. Vila o rozloze 305,2 m2 s pěti pokoji stojí na pozemku o ploše 1004 m2. Má docela jiný styl než Bertramka, která jako muzeum bude mít název Villa Gott. Zatímco Ivana tvrdí, že by to mistra těšilo, jeho nejstarší dcera Dominika Gottová (50) s tím naprosto nesouhlasí. Na vilu má nostalgické vzpomínky, otce tam navštěvovala mnohem dříve, než do ní vstoupila Ivana. Ta ale dostala od Karla plnou moc a absolutní dědictví, takže jestli se to někomu líbí nebo ne, může si skutečně dělat co chce.