Francouzský herec Alain Delon (87) se rozhodl ukončit svůj život. Podstoupí eutanázii!

Francouzský herec Alain Delon (87) se rozhodl ukončit svůj život eutanazií ve Švýcarsku, informoval web Donga.

Podle francouzských médií syn Alaina Delona Anthony v rozhovoru uvedl, že byl svým otcem požádán o pomoc při eutanazii a že souhlasil s tím, že bude po otcově boku v posledních chvílích jeho života.

Delonovo rozhodnutí možná vychází z jeho zkušenosti s vyrovnáváním se se smrtí jeho bývalé manželky a Anthonyho matky Nathalie Delon. Ta byla jeho kolegyní a manželkou v letech 1964-1969 a zemřela v lednu 2021 na rakovinu slinivky. Přála si eutanazii, ale jejímu přání nemohlo být vyhověno kvůli zákonům ve Francii. „Moje matka, která byla svobodný duch, si přála zemřít stejným způsobem, jakým žila svůj život,“ řekl Anthony.

Delon byl dlouho zastáncem eutanazie. „Eutanazie je nejlogičtější a nejpřirozenější věc. Od určitého věku a časového bodu máme právo tiše odejít z tohoto světa bez podpory nemocnice nebo život podporujících přístrojů,“ řekl Delon v loňském roce.

Delonova eutanazie by měla proběhnout ve Švýcarsku. V roce 1999 získal švýcarské občanství a od roku 2019, kdy byl operován kvůli mrtvici, ve Švýcarsku nadále pobývá. Je známo, že se svými právníky diskutoval o dědictví. „Stárnutí je hrozné,“ komentoval Delon operaci.

Alain Delon se údajně rozhodl dobrovolně zemřít proto, aby nemusel trpět žádnou nemocí.

Zdroj: donga.com