Filmový svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel herec ze Smrtonosné zbraně!

Svět obletěla mimořádně smutná zpráva. Ve věku 95 let zemřel herec Joss Ackland, který se objevil ve stovkách známých filmů. Zazářil i v Smrtonosné zbrani po boku Mela Gibsona!

Informaci potvrdila hercova rodina. V oficiálním vyjádření také uvedla, že zemřel v neděli klidně doma. V posledních chvílích svého života byl podle webu Sky News obklopen milovanými blízkými. 

Rodák z Londýna působil ve uměleckém světě více než 70 let a na svém kontě měl více než 130 filmových či televizních počinů. Nejvíce se proslavil hlavní rolí ve filmu z roku 1987 s názvem Velký podvod. V roce 1989 pak zazářil po boku Mela Gibsona ve Smrtonosné zbrani 2, kde ztvárnil postavu Arjenna Ruda.

„Díky svému výraznému hlasu a působivosti vnesl Ackland do svých úkolů jedinečnou intenzitu a vážnost,“ citoval rodinu portál BBC. „Bude se na něj vzpomínat jako na jednoho z nejtalentovanějších a nejoblíbenějších britských herců,“ dodali příbuzní. Ackland se vydal za svou manželkou Rosemary, která zemřela v roce 2002. Dvojice byla spolu 51 let a ze společného života má sedm dětí, 34 vnoučat a 30 pravnoučat.