Film Bratři o bratrech Mašínových půjde do soutěže o Oscara

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra Tomáše Mašína Bratři, píše Blesk.cz.

Drama vypráví jeden z největších příběhů studené války, bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo.

Pět mladých mužů ozbrojených pouze pistolemi se ocitá ve střetu s tisíci vojáky, to je dostane až k vlastním hranicím odvahy a strachu. Tato dramatická štvanice trvá nepřetržitě 30 dní a nezůstane bez obětí na obou stranách. Nakonec se pouze bratři Mašínové a jejich přítel Milan Paumer dostanou do Západního Berlína. Avšak komunistický režim se nelítostně pomstí na jejich rodinách. Názory na Mašíny se rozdělují, někteří lidé jim vyzdvihují státní vyznamenání, zatímco jiní je označují za vrahy.

Marek Epstein je autorem scénáře, hlavní role ve filmu získali Oskar Hes, Jan Nedbal, Adam Ernest, Matyáš Řezníček, Antonín Mašek, Matěj Hádek a Tatiana Dyková Vilhelmová.

V premiéře bude film v českých kinech uveden 26. října, 70 let od útěku bratří Mašínů za železnou oponu. Dle oficiálního traileru se můžeme těšit na kvalitní český film.

Zdroje: Blesk.cz