Eva Hrušková často pracuje se synem Zdeňkem. Manželovi Janu Přeučilovi doma nechává plán, aby se nenudil

Sedmdesátiletá představitelka černobílé Popelky, Eva Hrušková, se našla v představeních pro děti. Spolu se svým synem Zdeňkem Rohlíčkem (42) objíždí divadla po celé republice, zatímco Evin manžel Jan Přeučil (85) zůstává i několik dní doma sám. Eva se však nebojí, že by Jan neměl co dělat. Týdeníku Sedmička se svěřila, že mu připravuje plán toho, co může během její nepřítomnosti dělat.

Eva, Jan a Zdeněk společně založili Divadlo Evy Hruškové, Jana Přeučila a Zdeňka Rohlíčka, se kterým jezdí potěšit děti do různých koutů republiky. Naposledy například zavítali do Duchcova, kde odehráli loutkovou pohádku Šípková Růženka, psal v říjnu Teplický deník. Někdy s nimi jede i Jan, ale po většinu času zůstává doma. Na Evino cestování je prý zvyklý. A jak to Jan doma zvládá? Má navařeno a napečeno nebo si všechno musí obstarat sám?

„Ne, to vůbec, nenavařím, nenapeču, ale připravím Honzíkovi plán. Má doma rozpis, kam se může jít naobědvat nebo si dát kávu. Například do kavárny u Českého rozhlasu, to má kousek,“ řekla pro týdeník Eva, která rozhodně nelituje toho, když cesty za dětmi zaberou i tisíce kilometrů ročně. Práce s dětmi ji prý nabíjí. „Dětské publikum je velice náročné, je to velká síla a ta samá síla musí působit i z jeviště. Stalo se nám v Jeseníku v divadle, že na představení určené pro žáky do páté třídy přišly i starší třídy. To byl oříšek. Ale Zdenda, který je jim věkově blíž, mě podpořil a zvládli jsme je skvěle. Naopak se děti těší, až přijedeme s druhým dílem,“ pochlubila se herečka společnými úspěchy.

O jejich loutkové divadlo je velký zájem. Svá představení hrají už přes 20 let a na nedostatek diváků si opravdu nemohou stěžovat. Zájem vzrostl ještě o to víc, když během covidu byla divadla zavřená. „Nejenže my herci jsme neměli práci, ale lidé neměli divadlo a rozhodně jim chybělo,“ je si jistá Eva, kterou si její syn Zdeněk velice chválí jako „parťáka“ a také jako maminku. V rozhovoru pro zpravodaj iDnes se pochlubil, že „nejenže spolu hrajeme divadlo, ale chystá doma pro mě, sebe a Honzu skvělé svačiny nebo celé obědy do krabiček. Umí třeba výborné cuketové špagety či květákovou rýži.“

Jan a Eva se do sebe zakoukali před 20 lety při zkoušení právě Šípkové Růženky. Zdeněk už byl v té době dospělý muž, zdá se ale, že si s Janem padli do oka přes společnou zálibu v divadle. Jejich rodinu doplnila v červnu roku 2017 Libuše Vojtková (41), když se provdala za Zdeňka Rohlíčka. Z Evy a Jana se v září ještě toho roku stali prarodiče, když Libuše porodila holčičku Elu, psal tehdy časopis Blesk. Radostnou zprávu mu potvrdila právě Eva, pro kterou je Ela prvním vnoučetem.

Zdroje: Sedmička, Teplický deník, iDnes, Blesk