Emotivní odhalení sochy Alžběty II. a prince Philipa: Král Karel III. se neubránil slzám!

    Britský král Karel III. a královna Kamila v sobotu večer odhalily sochy zesnulé královny Alžběty II. a zesnulého prince Philipa na vstupním průčelí londýnské Royal Albert Hall, kam přišli na vzpomínkovou slavnost charitativní organizace Royal British Legion (RBL).

    Bronzová díla v životní velikosti, která připomínají oddanost bývalé královny a jejího manžela této koncertním sále, byla instalována v rámci 150. výročí jejího otevření. Panovnický pár později na akci doprovázelo dalších devět členů královské rodiny včetně prince Williama a jeho manželky Catherine. 

    Vystoupili britská soulová zpěvačka Mica Paris, popová hvězda Calum Scott, tenorista Alfie Boe a další. Královská princezna Anne uctila památku těch, kteří přišli o život v Bitvě o Atlantik, nejdelší vojenské kampani druhé světové války. Na akci se vzdávali pocty i pozůstalým, kteří ztratili své blízké v důsledku vojenské služby.

    Akce skončila sborovým zpěvem státní hymny „Bůh ochraňuj krále“, po kterém následovaly tři svolání ke slávě panovníkovi. Když Karel III. odcházel s ostatními členy královské rodiny, zamával davu, který mu tleskal.