Eddie Murphy během předávání Zlatých glóbů odkazoval na facku Willa Smitha: „Neberte si do huby jméno manželky Willa Smithe,“ vtipkoval

Právě proběhl 80. ročník předávání Zlatých glóbů. Jedním z nejemotivnějších momentů byla cena Cecila B. DeMilleho jako pocta kariéře herce Eddieho Murphyho. Herec na pódiu při přebírání ceny zavzpomínal na historický okamžik, který proběhl na posledních Oscarech.

Ikonická hvězda filmů Dr. Dolittle, Strašidelný dům, Cesta do Ameriky a mnoha dalších upoutala pozornost zejména svým projevem v narážce na facku Willa Smithe, kterou uštědřil Chrisi Rockovi na Oscarech v roce 2022. Tento incident se stal populárním a řešil se ještě celý rok.

Po obdržení ceny Eddie Murphy mimo jiné promluvil o tom, co definoval jako „konečný plán k dosažení úspěchu, prosperity, dlouhověkosti a duševního klidu“. Podle něj se skládá ze tří jednoduchých kroků, o kterých říká, že dodržoval celou svou kariéru. „V téhle branži se pohybuji přes čtyřicet let a zjistil jsem, že existují jen tři zásady, které by měl dodržovat každý, kdo chce uspět: Plaťte daně, starejte se o své věci a neberte si do huby jméno manželky Willa Smithe,“ vyslovil podle webu Marca větu, která všechny rozesmála a rychle se objevila na sociálních sítích.

Jeho poznámka odkazující na událost mnohým připomněla komentáře Willa Smithe, když požadoval, aby Chris Rock neuctivě nemluvil o jeho manželce, Jadě Pinkett. Komik totiž přirovnal Smithovu manželku k poručíku O’Neilovi kvůli jejímu charakteristickému účesu. Tento vtip přiměl Willa Smithe vstát ze sedadla, a zatímco si přítomní mysleli, že jde o součást programu, dal facku Chrisi Rockovi a požadoval, aby se už o Jadě Pinkett nezmiňoval.

Zdroje: Marca, Instagram