Dyková v roli narkomanky. Při natáčení se za sebe styděla

Jednou z filmových novinek promítaných v kinech je také český film režiséra Jana Prušinovského Grand Prix, který je držitelem čtyř Českých lvů. Příběh se točí kolem divoké jízdy dvou bratranců po Evropě, kteří se vydali na cestu do Barcelony, kde se konaly závody Formule 1, kam jeden z nich vyhrál vstupenky. Ve filmu režisér, jak má ve zvyku, poukazuje na život lidí na okraji společnosti. Roli tam získala i skvělá herečka Táňa Dyková, ale vzezřením doslova šokovala.

O tom, že si někdy zahraje roli zoufalé narkomanky s děsivým vzezřením jistě Táňa, která se proslavila jako Vilhelmová, nesnila. Když jí oceňovaný režisér Jan Prušinovský nabídl roli v jeho novém filmu Grand Prix, nejprve souhlasila, ale poté, co si přečetla scénář, zaváhala a chtěla prý z projektu odejít. Nechala se ale přemluvit a roli přece jen přijala. Nakonec, byla to i výzva pro ni, co všechno v rámci svého hereckého umění dokáže. 

I když, podle očekávání, roli zahrála skvěle a užívala si ji, do budoucna by už nic takového hrát nechtěla. „Jsem tam opravdu velmi ošklivá, protože mám strašně ošklivou pleť i zuby, mastné vlasy. Je to fakt trochu nechutné. Takže jsem se styděla a přála jsem si, aby mě viděli předtím, než jsem šla do té maskérny. Aby si neřekli, že ta Dyková fakt sešla. Ale pak jsem si na to zvykla a začala si to vychutnávat,“ svěřila se Frekvenci1 se svými pocity během natáčení filmu. Manželka jednoho z nejsexy českých zpěváků a herců, Vojtěcha Dyka, by jistě nechtěla, aby ho litovali, co se z jeho ženou stalo. 

Táňa ale navzdory svým počátečním obavám nepochybně roli feťačky Jindřišky uchopila energicky a bravurně ukázala, že i když sama nemá zkušenosti s ničím podobným, umí se téměř dokonale sžít i s takovou osobou. Za tuto svou roli získala i nominaci na Českého lva, ale neproměnila ji ve vítězství.

Zdroj: Frekvence1