Drew Barrymore nedává dcerám vánoční dárky a má k tomu své důvody

Herečka, která se poprvé na televizních obrazovkách ukázala už jako malá holčička ve filmu E.T. – Mimozemšťan, má poněkud ojedinělé vánoční tradice. Nedávno se totiž přiznala, že svým dcerám nedává k Vánocům pod stromeček žádné dárky, z čehož sice nejsou nijak nadšené, ale na druhou stranu jim to kompenzuje jinak.

Drew Barrymore má s bývalým manželem Willem Kopelmanem dvě dcery, a to osmiletou Frankie a desetiletou Olive. A i když jsou holky dostatečně velké na to, aby na Ježíška už nevěřily, rovněž nemohou uvěřit ani tomu, že jim máma k Vánocům naděluje jiné než hmotné dárky, jak uvedl Hello Magazine. Herečka je totiž toho názoru, že jiná zkušenost je pro ně mnohem důležitější.

Dle svých slov uvedla, že se díky tomuto rozhodnutí nepovažuje za špatnou a chladnou mámu, která je divná, protože její dcery dostávají v průběhu roku spoustu věcí, které chtějí nebo naopak potřebují. Díky tomu se rozhodla potěšit své dcery v průběhu Vánoc mnohem cennějším dárkem, než tím materiálním. Podniká se svými dcerami výlety na různá místa, která poskytují zážitek a vzpomínky na celý život. „Každé Vánoce je vždycky beru na výlet. Nedávám jim dárky, což si myslím, že v jejich věku nemají rády, ale říkám: ‚Myslím, že si to místo, fotky a zážitky zapamatujeme, a to je to, co vám chci dát,'“ prozradila pro Today. „Mám prostě pocit, že lepším dárkem by byla vzpomínka na celý život a investuji do toho mnohem raději,“ dále upřesnila, proč u nich pod stromečkem nic nenajdete.

Ačkoli Barrymore si na vzpomínky se svými dcerami o Vánocích potrpí, přiznala, že byl jeden rok, kdy jim přece jen dárky koupila, ale pouze proto, že nemohly cestovat kvůli pandemii koronaviru. Nyní si ale opět možnost vycestovat kamkoliv se jim zachce, velmi považuje.

Ostatně, každý rodič má své výchovné praktiky a snaží se svým dětem v životě předat nějaké hodnoty, které jich budou následně formovat. Soudit bychom to proto neměli, naopak je velmi obdivuhodné, jak si dává záležet na tom, aby vztahy mezi sebou ještě více utužily. Něco na tom totiž bude, že jsou dnešní děti příliš zahlcené materiálními věcmi a technologiemi, nemyslíte? A možná tímto svérázným postupem nakonec herečka inspiruje mnohé z nás.

Zdroj: Hello Magazine, Today