Dětské hvězdy z Pelíšků: Jak tehdy vnímaly slávu a co dnes dělají. Hrají, fotí, studují

Česká komedie Pelíšky z roku 1999 se objevuje na obrazovkách a baví diváky již čtyřiadvacet let. A co dnes dělají „dětské hvězdy“ tohoto kultovního filmu?

Komedie Pelíšky, kterou režíroval Jan Hřebejk, si získala srdce mnoha diváků, které zaujala nejen neobyčejným humorem, ale i skvělým hereckým obsazením. Své místo si zde našli známí herci, jako je Bolek Polívka, Eva Holubová, Miroslav Donutil nebo třeba Simona Stašová. Objevily se zde však i dětské hvězdy, které nebyly veřejnosti tolik známé. Někteří z obsazených v kultovním filmu Pelíšky u herectví zůstali, zatímco jiní si zvolili jinou cestu.

Kristýna Nováková alias Jindřiška

Herečka Kristýna Nováková Fuitová ztvárnila postavu Jindřišky v již zmíněné české komedii. Ta Kristýnu proslavila a díky ní měla skvěle našlápnuto na budoucí hereckou kariéru.

Podle informací deníku iDnes tehdy Kristýně Novákové popularita spíše vadila. Nechala se slyšet, že si na ni lidé všude ukazovali. „Nemohla jsem si dát někde v hospodě jen tak pivo, aniž by to někdo komentoval, jít s kamarády a chovat se spontánně,“ řekla herečka s tím, že i ve škole zaznamenala rozdíl v chování svých spolužáků a kantorů. „Vadilo mi, že jsem ztratila anonymitu, zaskočilo mě to,“ dodala.

S odstupem času Kristýna Nováková přiznala, že své role Jindřišky vůbec nelituje a i dnes se objevuje na televizních obrazovkách diváků, i když jen v menších rolích, než měla tehdy roku 1999.

Péťa alias Marek Morvai herectví pověsil na hřebík

Marek Morvai-Javorský se narodil do rodiny sportovního novináře a jeho maminka dlouhá léta pracovala jako loutkoherečka. Věnovala se i dramaturgii a občas i režírovala nějaké představení, přičemž Marek několikrát dostal hereckou nabídku. Podle informací webu Pluska.sk Marek Morvai nikdy o herecké kariéře netoužil a televizní nabídky jeho maminky byly jediné, se kterými chlapec tehdy souhlasil.

Marek Morai měl tedy zkušenosti s menšími rolemi, ale to, co přišlo poté, nečekal. Dostal nabídku na jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Ve filmu Pelíšky si zahrál syna Evy Holubové – Péťu. Byla to jeho první velká role a také poslední. Podle informací webu Tvnoviny.sk se Marek rozhodl své kroky ubírat jiným směrem a herectví se dále nevěnoval. Zůstal ale u umělecké činnosti a v současné době se živý coby profesionální fotograf.

Barmanka Uzlinka

Silvie Koblížková alias Uzlinka, taktéž měla tu čest obsadit roli v komedii Pelíšky, kde působila jakožto dcera Miroslava Donutila a Simony Stašové. Nebyla to však její první herecká zkušenost, již dříve ji diváci mohli vidět v seriálu Kde padají hvězdy.

Koblížková se hlásila na konzervatoř, ale bohužel neúspěšně, a tak se rozhodla pro jinou cestu. Určitou část svého života byla zaměstnaná jako barmanka, ale později se opět vrátila na obrazovky! Přijala nabídku v primáckém seriálu Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy, kde ztvárnila roli problémové dívky. Podle informací webu Stras24.cz se bývalá herečka po dotočení již zmíněného seriálu rozhodla znovu pro studium a úspěšně vystudovala manažerskou školu.

Zdroj: iDnes, Pluska.sk, Tvnoviny.sk, Stras24.cz, Redakce