Děti prince Harryho a Meghan prý nebyly pozvány na korunovaci krále Karla III.

Děti Meghan Markele a Harryho Archie a Lilibet sice obdrželi titul prince a princezny, ale jednu věc údajně nemají. A to pozvánku na květnovou korunovaci jejich dědečka krále Karla III., píše magazín PerezHilton.

Jak jsme již dříve informovali, princ Harry a Meghan Markle byli po měsících spekulací nakonec požádáni o účast na korunovaci prostřednictvím e-mailu. „Mohu potvrdit, že vévoda nedávno obdržel e-mailovou korespondenci od úřadu Jeho Veličenstva ohledně korunovace. Bezprostřední rozhodnutí o tom, zda se vévoda a vévodkyně zúčastní, v tuto chvíli nezveřejníme,“ uvedl mluvčí dvojice.

Přestože dvojice pozvánku obdržela, podle listu The Sunday Telegraph nebyli jejich tříletý syn a roční dcera do korespondence ohledně korunovace zahrnuti. A na dotaz ohledně jejich případného pozvání na tuto událost královský zdroj prohlásil, že si představitelé paláce myslí, že jsou na účast ještě malí.

Nicméně se předpokládá, že královská rodina je ochotna diskutovat o účasti obou dětí na korunovaci, pokud se Meghan a Harry rozhodnou přijet. V tuto chvíli 41letá bývalá herečka a 38letý princ žádné oficiální rozhodnutí neoznámili. Pokud však na slavnost přijedou, král Karel údajně plánuje zajistit, aby mezi rozhádanými členy rodiny nevzniklo nepříjemné napětí: „Harryho rodina přivítá, protože je to pro jeho otce důležité. Nebudou zde žádné vnější známky třenic nebo upozorňování na minulé rodinné hádky. Všichni chtějí zajistit, aby se pozornost soustředila na korunovaci.“

Zdroj: PerezHilton, The Sunday Telegraph