Děsivé zprávy o zdravotním stavu Céline Dion: Vzácná nemoc pěveckou divu nenávratně ničí

Legendární kanadská zpěvačka Céline Dion (55) podle své starší sestry Claudette (75) už nemá žádnou kontrolu nad svými svaly. Hitmakerka trpí neurologickou poruchou zvanou syndrom ztuhlé osoby. Ta způsobuje, že tělo napadá vlastní nervové buňky.

Autorka hitu My Heart Will Go On byla v prosinci loňského roku nucena ze zdravotních důvodů zrušit své světové turné. Její sestra tehdy řekla, že může chvíli trvat, než se opět postaví na pódium. Jak vysvětlilo později, Céline trpí velmi vzácnou a bolestivou chorobou. Ta způsobuje, že se zpěvačka pomalu mění v živou sochu a ztrácí schopnost volně pohybovat svými svaly.

Tento stav je progresivní a neléčitelný. Přestože výzkum tohoto onemocnění stále probíhá, vzhledem k jeho vzácnosti je pokrok pomalý. Pěvecká diva se přesto nevzdává. „Tvrdě pracuje, ale nemá kontrolu nad svými svaly. Láme mi to srdce, protože byla vždy disciplinovaná a zodpovědná,“ uvedla Claudette Dion.

Jak dodala, největším přáním zpěvačky i celé její rodiny je to, aby se opět mohla postavit na pódium. Lidé, kteří trpí syndromem ztuhlé osoby, se časem mění v lidské sochy. Mají problém chodit nebo mluvit. Tento stav, který postihuje jednoho člověka z milionu, může vést ke křečím, které jsou tak silné, že mohou způsobit zlomeniny kostí.