Dcera Jiřiny Bohdalové Simona Stašová více než rok utajovala smrt nejdůležitějšího muže svého života. Takový fešák byl kdysi její otec

Dcera Bohdalové, herečka Simona Stašová (68), prožívá poslední dva roky peklo na zemi, aniž by o tom kdokoli věděl. Teprve nedávno se provalilo, že na přelomu roku plakala strachy kvůli své mamince Jiřině, která v nemocnici bojuje o život kvůli vážnému plicnímu onemocnění, jak jsem psali v tomto článku. Tehdy ještě nikdo netušil, že se Simona musela s obrovskou ztrátou vyrovnat už rok předtím.

Přestože se rodiče Simony Stašové několik let po jejím narození rozvedli, měla Simona se svým otcem Břetislavem Stašem velmi dobrý vztah. Když v roce 2016 vážně onemocněl, přestěhovala ho z Ostravy, kde do té doby žil, k sobě do Prahy. A když mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba, umístila ho do centra, jehož patronkou je její matka Jiřina Bohdalová. Pravidelně ho tam navštěvovala.

Předloni před Vánocemi Simona otce jako obvykle navštívila, přinesla mu vše, co potřeboval, ale netušila, že ho vidí naposledy. Několik hodin po její návštěvě otec zemřel. Simona to nikomu neřekla, svůj žal prožívala v tichosti jen v rodinném kruhu, nechtěla kazit předvánoční atmosféru.

I když byl Simonin smutek za otce, který se dožil požehnaného věku 93 let, velký, utěšovalo ji, že si ještě za jeho života stihli říct všechno důležité. Když Simona slavila 65. narozeniny, otec jí tehdy řekl, jak je vzácné mít v tomto věku ještě oba rodiče. To už bohužel není pravda.

Přestože se rodiče Simony Stašové dávno rozvedli, ke konci života jejího otce spolu vycházeli velmi dobře, z bývalých manželů se stali v podstatě dobří přátelé. Jiřina Bohdalová navštěvovala svého bývalého manžela a otce své jediné dcery v Alzheimercentru, kde ke konci života pobýval.

Takový fešák byl Simonin otec v mládí.
Břetislav Staš byl první velkou láskou Jiřiny Bohdalové, vzali se v říjnu 1954. Jiřina byla v té době již těhotná a čekala Simonu. Svatba se konala za bouřlivých okolností, neboť otec Bohdalové byl zatčen StB, uvržen do vězení a čekal na soud. Její matka se zhroutila. Jiřina pak porodila dceru Simonu v den (19. března 1955), kdy soud poslal otce na 15 let do vězení.

První manželství Jiřiny Bohdalové trvalo jen krátce. Když Jiřina v roce 1958 dostala nabídku hrát v Divadle ABC od samotného Jana Wericha a bylo jasné, že se skutečně stane herečkou, přišel brzy na to rozvod. Manžel její divadelní kariéru jednoduše neschvaloval. Přesto spolu udržovali kontakt až do konce jeho života.

Zdroj: Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová, iDnes