Daniel Craig dostal na hradě Windsor stejnou poctu jako James Bond

Daniel Craig si oblékl elegantní oblek a vyrazil na hrad Windsor převzít jedinečné vyznamenání. Dcera zesnulé královny, princezna Anne, mu předala stejnou cenu jako obdržela i jeho filmová postava, James Bond. Byl oficiálně jmenován členem Řádu svatého Michaela a svatého Jiří.

Jmenuji se Craig, Daniel Craig. Kdyby svůj život vztáhl na filmovou postavu Jamese Bonda, rozhodně by se mohl herec inspirovat, a zvolit také toto představování. Charisma na to má dostatečné. A jestli by někdo působil směšně, on by to rozhodně nebyl.

Hvězdnému Craigovi se nyní dostalo stejné pocty, jaké se dostalo i jeho postavě agenta 007. Během ceremonie na hradu Windsor převzal vyznamenání Řádu svatého Michaela a svatého Jiří. Daniel vypadal v tmavě modrém obleku elegantně, a když mu dcera zesnulé královny Anne položila na krk prestižní ocenění za zásluhy o film a divadlo, potěšeně se usmíval.

Herec se poprvé objevil jako agent 007 ve snímku Casino Royale v roce 2006, kdy převzal žezlo od svého předchůdce Pierce Brosnana. Jeho závěrečný díl Není čas zemřít byl uveden v kinech po celém světě v loňském roce – což znamenalo konec jeho pětifilmového působení jako agenta 007. Během doby, kdy byl slavným britským fiktivním špiónem, se Daniel také proslavil po boku královny v klipu u příležitosti zahájení olympijských her v Londýně v roce 2012.

Královská rodina ocenila Danielovu čest tím, že tweetovala snímek herce a princezny Anny s odkazem na klip natočený s královnou: „Očekávali jsme vás…“

V ikonickém videu Daniel jako Bond míří do Buckinghamského paláce, aby doprovodil královnu na sportovní událost. Jeden ze záběrů ukazuje, jak byl uvítán panovnicí sedící u psacího stolu: „Dobrý večer, pane Bonde,“ řekla a o pár vteřin později společně vyskočili z helikoptéry.

Craig získáním vyznamenání pomyslně zakončil svou životní etapu, která se pojila s postavou Jamese Bonda. Byť nám bude jeho charisma a sex-appeal chybět, je načase se posunout dál. Není proč zoufat, herec rozhodně nezůstane sedět v koutě.

Zdroje: Mirror, Instagram