Dana Morávková kvůli rolím záporaček čelí problémům

Z toho, že si herce někteří lidé ztotožňují s jejich zápornými postavami, má zkušenost i Dana Morávková (52). Svou drobnou postavou navenek vypadá křehce a dobrácky, ale první dojem v jejím případě asi klame a dokáže brilantně zahrát i pořádné mrchy. K někdejším úkolům princezen jí stále častěji přibývají role záporných postav.

Na svém ztvárnění negativních postav si Dana Morávková podle svých slov potrpí. Nevadí jí ani to, že si ji s těmito postavami někteří i ztotožňují a upřímně ji nesnášejí. Zjistila to například i od jejího syna, když měl otec jeho spolužáka její plakát s postavou „mrchy“ Andrey Rubešové ze seriálu Rodinná pouta jako terč na šipky.

„Tehdy za mnou přišel můj syn, že nějaký tatínek jeho spolužáka do mé fotky hází šipky. Tak já jsem Peťovi dala svůj plakát, aby se ten pán ještě lépe trefoval,“ převyprávěla Morávková pro eXtra.cz s humorem trapnou situaci, se kterou se potýkal její syn, ale jistě neočekával právě takovou maminku reakci.

Přiznala, že se na negativních postavách umí pořádně „vyřádit“, a proto nemá žádný problém je přijmout. Zmínila, že její první negativní postavou byla Dora v pohádce Z pekla štěstí. „Já je hraji s velkou chutí, diváci mi to velmi často věří a rádi mě v těch potvorách vidí. A Dora byla moje první potvora, takže za tu celou řadu negativních rolí může pan režisér Zdeněk Troška,“ postěžovala si se smíchem. Zatímco trefují jen do jejích plakátů, je to v pohodě, mnozí herci už ale zažili situace, kdy jim začali lidé nadávat na ulici za jejich filmové či seriálové postavy, to se Daně, naštěstí, zatím vyhýbá.