Další šance na usmíření? Král Karel III. změnil názor a prince Harryho s manželkou na korunovaci přece jen pozval

Princ Harry byl údajně kvůli jeho autobiografické knize, ve které nešetří členy královské rodiny, vyškrtnut z korunovace krále Karla III. Podle expertů by ale bylo v rozporu s tradicí, kdyby se syn krále ceremoniálu nezúčastnil. Ovšem Buckinghamský palác zveřejnil bližší informace ohledně korunovace a prince Harryho s rodinou v nich nezmiňuje. Ani pro něj není přiřazena žádná role při korunovačním ceremoniálu, jak napsal Dailymail.

Po propuknutí nenapravitelného královského sporu mezi Windsory a Sussexy je šance na usmíření téměř mizivá. Král i jeho prvorozený syn William se odřízli od králova mladšího syna Harryho a celé jeho rodiny. Zprávy však odhalují, že se král Karel III. navzdory všem zradám a hádkám snaží napravit vztah se svým mladším synem.

Podle webu Express král požádal arcibiskupa z Canterbury, aby zprostředkoval dohodu, která by umožnila Harrymu zúčastnit se ceremoniálu. Jeho přání se však setkalo s odporem u prince Williama. Král Karel se ale domnívá, že nepřítomnost Harryho a jeho rodiny by byla větším rozptýlením, než jejich přítomnost. Proto je připraven udělat takové ústupky, aby se princ korunovace mohl zúčastnit.

Korunovace krále Karla III. proběhne v sobotu 6. května 2023 a oslavy budou trvat 3 dny. Britský panovník by si přál usmíření a napravení vztahů se svým synem, jestli se to ale podaří, se dozvíme až v květnu.

Zdroj: Express.co, Dailymail.co.uk