Další hospitalizace Jiřího Krampola: Kvůli vedru a problémům s dýcháním opět skončil na JIP

Herec a moderátor Jiří Krampol (84) má v posledních měsících velké problémy se zdravím. V noci ze čtvrtka na pátek musel být opět hospitalizován kvůli náhlé slabosti a obtížím s dýcháním. Ačkoliv je na tom dnes již lépe, lékaři si ho prý pro jistotu v nemocnici nechají až do pondělí.

Krampolovi činí problémy zejména chronická bronchitida, kterou trpí již od dětství, nicméně v posledních letech se její projevy prudce zhoršují, píše web Aha!. Herec se zároveň nechal slyšet, že mu neprospívá ani velké horko.

„Celé to bylo kvůli vedru. Já jsem byl ve čtvrtek odpoledne v kavárně a tam byl strašný hic. A jak jsem vyšel ven, tak jsem cítil, že je mi z toho horka blbě,“ vysvětlil hospitalizovaný Krampol v rozhovoru pro TN.cz. Podle svědků ho dokonce ze zmiňované kavárny musela odvádět obsluha, která mu pomohla dojít domů.

V noci se ale Krampol začal dusit, a proto mu jeho soused zavolal sanitku, která ho odvezla do nemocnice. „V nemocnici mi dali kapačku a kyslík, což dělají pravidelně,“ popsal herec a dodal, že se nyní cítí mnohem lépe a dokonce by nemocnici mohl opustit. Kvůli velkému horku a dlouhodobé slabosti ale raději na rady lékařů zůstane na JIP až do pondělí.

Ani přes zdravotní problémy ale Krampol rozhodně nepolevuje. Aktivně se podílí na plánování oslavy svých 85. narozenin a rád zavítá i do společnosti svých kolegů. Těší se tak, až ho z nemocnice propustí a opět se bude moci věnovat aktivnímu životu.

Zdroj: ahaonline.cz, tn.nova.cz