Dagmar Havlová slaví 70. narozeniny. Havel si získal Dášu Veškrnovou na svou nemohoucnost, prozradil jeho tajemník

Dagmar Havlová slaví 70. narozeniny. V životě toho zažila mnoho, a to nejen v úspěšné kariéře, ale také ve vztazích s muži. 

Dagmar Havlová byla v životě vdaná dvakrát, ani jeden z jejích manželů už nežije. Všeobecně známějším manželem Dagmar byl prezident Václav Havel, díky kterému se stala českou první dámou.

Dagmar se do Havla zamilovala v době, kdy mu umírala první manželka Olga, dokonce se říká, že spolu měli poměr ještě za jejího života. A když se o necelý rok po smrti Olgy Havel znovu oženil, Dagmar nebyla zrovna dvakrát oblíbená. 

Čím si Havel získal tehdy ještě Dášu Veškrnovou

Bývalý český diplomat Michael Žantovský, který jistý čas působil i jako Havlův tajemník, to popsal ve své knize takto: „Jeho milostné výboje byly spíše vždy voláním o pomoc. Tím, že dával najevo svou bezmocnost, vlastně získával spojence a podporu,“ prozradil Žantovský. „Podobnou taktiku používal i ve vztahu k ženám. On je potřeboval a ony měli pocit, že by ho mohli zachránit.“ 

Na stejnou udičku tedy zabrala i Dagmar Veškrnová, dnes Havlová (70). A o bývalého prezidenta se postarala ukázkově, když si ji dokonce vzal za ženu. Proto byl Václav Havel doslova nepříčetný, když jeho ženu někdo osočil. „Když se křivdilo Dáši, byl od zlosti bez sebe, to by šel do války, ale kvůli sobě, to ne,“ prozradil jeho bývalý spolupracovník.

Zdroj: Kniha Havel – Václav Havel pohledem Michaela Žantovského