Dagmar Havlová o Valentýnu myslí na všechny. Promluvila o síle a lásce, která se vytrácí

Česká herečka Dagmar Havlová (69) se zamyslela nad tím, jaká situace panuje ve společnosti. A že zrovna na svatého Valentýna, není náhoda. Na svém Instragramu se totiž mimo jiné rozhodla podělit s tím, komu udělala radost.

„Dnešní návštěvou útulku pro opuštěné For dogs jsme uctili svátek lásky. Lásky, kterou tito pejsci potřebují. Prožili si své smutné příběhy, o které jsme se postarali my, lidé,“ rozepsala se bývalá první dáma na svém Instagramu. Dle jejích slov právě zvířata často trpí kvůli lidem. Bereme je jako zboží, které můžeme vrátit.

Dagmar se tak rozhodla alespoň některým naším čtyřnohým přátelům udělat hezký den a ve sbírce přispěla na konzervy a krmení pro ně. „Ale to hlavní jsme jim dát nemohli. Kdo může, zajeďte zachránit jednoho z těchto čtyřnohých kamarádů! Odmění se vám oddaností a láskou,“ nabádá se v příspěvku.

Nesmíme zapomenout na lásku

Mnoho zvířat, mezi kterými nejsou jen psi, končí v útulcích. Smutné na tom je, že někteří už ve štěněčím věku, a pak za tou stejnou mříží i dožijí a zemřou. Nikdy nepoznají teplo rodiny. Pravdou je, že se láska vytrácí. A nejen mezi lidmi a zvířaty, ale i mezi námi samotnými.

„Přátelství, sesterství, ojedinělý úkaz v dnešní době, kdy každý na druhém hledá mouchy,“ zdůrazňuje na svém Instagramu herečka u fotografie, kde je v obětí svých nejlepších kamarádek. Upozorňuje tak na fakt, že jakákoliv empatie se pomalu vytrácí. Je tak důležité si lásku i přátelství neustále dokazovat.

Zdroj: Instagram-Dagmar Havlová, redakce