Co se stalo s dcerou zpěváka Kurta Cobaina? Prožila dětství plné drog a teď utrácí otcovu pozůstalost

Frances Bean Cobain je jediným dítětem frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina a zpěvačky Courtney Love z kapely Hole. Byl jí pouhý rok a půl, když byl její otec nalezen mrtvý ve svém domě v Seattlu v USA. Dcera Kurta Cobaina se později prosadila v modelingu, umění a dalších oborech. Nyní navíc ovládá práva na otcovu pozůstalost.


Rodačka z Los Angeles se narodila 18. srpna 1992, tedy v době, kdy byl Cobain s Nirvanou na vrcholu. Ještě za jeho života musela však kvůli malé Frances zasahovat sociálka. Podle webu MusicInMinnesota se matka přiznala k užívání heroinu i poté, co se dozvěděla o svém těhotenství.

Dne 5. dubna 1994 si Cobain ve svém domě v Seattlu vzal život a Frances začala vychovávat matka, tety a prarodiče z otcovy strany. Po bouřlivém dětství dcera Kurta Cobaina Frances Bean dělila svůj čas mezi Seattle a Los Angeles. Po matčině zatčení v souvislosti s drogami v říjnu 2003, kdy se mimo jiné předávkovala léky proti bolesti, pak byla svěřena do péče babičky.

Courtney Love získala Frances zpět do své péče v roce 2005. Do roku 2010 zdědila Cobainová více než třetinu majetku svého zesnulého otce. Zhruba v té době se její čisté jmění odhadovalo na přibližně 11,3 milionu dolarů (cca 240 milionů korun), zatímco majetek jejího otce byl v roce 2014 oceněn na 450 milionů dolarů (cca 9 miliard korun).

Frances Cobain se 29. června 2014 provdala za hudebníka ze skupiny The Eeries a koncem roku 2017 se oficiálně rozvedla.

Ve snaze uniknout životnímu stylu rockové hvězdy, do kterého se narodila, se Frances věnovala modelingu, umění a dalším podnikům. S modelingem začala v roce 2006, kdy se nechala nafotit ve slavném hnědém svetru a pyžamových kalhotách svého otce. Modelingu se příležitostně věnovala po celý život.

V poslední době se dcera více zabývá životem svého zesnulého otce a tím, jak se na něj vzpomíná. Kromě toho, že mluví o jeho odkazu a vzpomínkách na něj, přiznala pro web UltimateClassicRock: „Nirvanu nemám moc ráda.“

Zdroj: musicinminnesota.com, ultimateclassicrock.com