Chris Rock ve speciálu od Netflixu zpochybňuje rasistická tvrzení Meghan Markle vůči královské rodině před narozením Archieho

Chris Rock si o víkendu ve svém speciálu od Netflixu Chris Rock: Selektivní výpadek vysloužil několik vtipů na účet Meghan Markle a královské rodiny, píše web People.

Během svého nového speciálu pro Netflix, nazvané Chris Rock: Selektivní výpadek, v jedné chvíli komik prohlásil, že některé z těch věcí, kterými si Meghan prošla, nebyly rasismus, ale spíše to nazval problémy mezi „in-law s—,“ což lze do češtiny jen těžko přeložit, možná „tchánovci“, ale znamená to vztah s tchyní nebo tchánem.

Později během sobotního speciálu označil Rock královskou rodinu za původce rasismu. Tvrdil, že investovali do otroctví, jako by to byl Shark Tank (pořad, kde Američané investují do různých firem a projektů).

„Jsou takoví rasisti, že chtěli vědět, jak hnědé to dítě bude. To není rasistické. I černoši chtějí vědět, jak hnědé to dítě bude.“ Téma o Meghan a královské rodině začal, když Rock prohlásil, že každý se snaží být obětí, včetně lidí, kteří zatraceně dobře vědí, že obětí nejsou. Poté, co zmínil konkrétně Meghan, řekl, že vypadá jako milá dáma, co si stěžuje. „Se svojí světlou pletí vyhrála loterii a stěžuje si? Jestli jsi černá a chceš, aby tě přijali bílí „tchánovci“, tak se musíš provdat za Kardashianku. Protože oni přijímají všechny. Kris Jenner je jako Socha svobody.“

Rockův speciál přichází dva roky po Meghanině rozhovoru s Oprah Winfrey v roce 2021, kdy tvrdila, že existovaly obavy a rozhovory o tom, jak tmavou bude mít její syn Archie pleť, až se narodí. V lednu, při propagaci své knihy Spare v rozhovoru s Tomem Bradbym z ITV, byl princ Harry dotázán, zda byl incident v podstatě rasistický, a odpověděl, že by to tak nepopsal, ale s tím, že v té rodině (Meghanině) nežil.

Zdroj: Yahoo, People