Chantal Poullain stále čelí kritice kvůli své češtině, nic si z toho však nedělá

Ačkoliv herečka Chantal Poullain žije v České republice již několik desítek let, její čeština dodnes není dokonalá. Ale právě její francouzský přízvuk a místy nedokonalá volba slov ji dělá jedinečnou a zkrátka k ní patří. Samozřejmě se však najdou tací, kteří nejdou pro kritiku daleko.

Z Francie odešla se svou láskou Bolkem Polívkou, který ji ihned učil české výrazy. Ani nikoho nepřekvapí, že první slova, která se naučila, velmi často sám říkal. „První české slovo, které jsem se naučila, bylo ‚miluji tě‘ a ‚ku*va‘, protože miluji tě jsem potřebovala brzy říct a ku*va jsem slyšela každý den pořád. Bolek říkal: Ku*va, já tě miluju!“ řekla vtipně v show 7 pádů Honzy Dědka.

Sama přiznává, že češtinu se nikdy vlastně neučila, pouze ji odposlouchala. „Mám jeden zásadní defekt: učit se jazyk mě hrozně nudí, ačkoliv slova mám ráda. Češtinu jsem poslouchala, postupně začínala mluvit, ale nikdy jsem se ji neučila, což možná byla chyba,“ přiznala v rozhovoru s iDnes.cz.

Mluva v jiném než rodném jazyce může být někdy záludná, proto často nastává nespočet vtipných situací. Na jeden zážitek z představení Chantal také zavzpomínala. „Když dostanu scénář, musím ho mít ve francouzštině, ale když potom hraju na jevišti, je to samozřejmě v češtině. Vzpomínám si na jeden zážitek, to bylo opravdu krásné. Hrála jsem Romea a Julii, byla jsem ta chůva – trošku tedy atypická, která koketovala s Romeem. Ono to celé bylo atypické, protože Julii hrála Pavla Tomicová…,“ řekla týdeníku Sedmička, načež se svěřila, čím pobavila publikum. „A já jsem měla říct Romeovi: ‚Věř, mezi družkami ta dívka něžná.‘ A místo toho jsem řekla: ‚Věř, mezi družkami ta děvka něžná.‘ To byl konec.“ O tomto zážitku jsme již psali zde.

A přestože si Chantal nikdo nedokáže představit mluvit jinak, stále má své kritiky. Lidé nedokáží pochopit, proč se za tolik let, co v Česku žije, nedokázala češtinu naučit tak, aby mluvila plynule a dobře skloňovala.

Ona sama si z podobných názorů však nic nedělá. Čechy miluje a rozhodla se pro ně jako místo pro život. No, nestačí to?

Zdroje: Sedmička, 7 pádů Honzy Dědka, iDnes.cz