Český fotbalista Jakub Jankto se už prý nechce skrývat. Přiznal se, že je gay

Jakub Jankto se jako první český fotbalista přiznal k homosexualitě. Už prý nechtěl dál skrývat své pravé já a přetvařovat se, píše web People.

Sportovec v pondělí na sociálních sítích zveřejnil upřímné video, ve kterém oznámil svým fanouškům, jak to má se svou orientací. Přiznal se, že má dost skrývání se a že je pro něho nejdůležitější jeho kariéra a volnost. Chce svůj život žít svobodně podle sebe, bez obav a předsudků. Video sloužící jako přiznání se k homosexualitě mělo povzbudit i jiné lidi, kteří mají problém vyjít na povrch se svou orientací.

Fotbalista se dočkal pochopení a podpory od svých kolegů a fanoušků. A nejen od nich. Na Twitteru ho podpořil dokonce i jeho tým, a to sdílením jeho videa a dojemným citátem, který k videu připsali.

Janktův tým Sparta Praha uvedl, že sportovec se svými fotbalovými kolegy v poslední době o své orientaci dost komunikoval. Jeho přátelé a spoluhráči ho podpořili, a tak se rozhodl se vším vyjít na světlo. Víc informací jeho tým však neprozradil, ale popřál mu hodně štěstí a spokojenosti se svým, v podstatě novým, životem.

Jankto měl v minulosti partnerku, se kterou má malého syna Davida. Jejich vztah prý nebyl ideální, obzvláště ke konci, a docházelo tak i na psychické týrání či vyhrožování. Nicméně bývalá partnerka fotbalistu, nehledě na minulost, také podpořila a sdělila, že si je jistá, že lidé ho budou mít rádi takového, jaký ve skutečnosti je.

Zdroj: people.com, news.sky.com