Celý život měl milenky. Heidi Janků se rozpovídala o zesnulém manželovi. V posteli byl drak a býk!

  Stala se třetí manželkou pověstného sukničkáře Iva Pavlíka. Jak Heidi Janků po jeho smrti prozradila, raději se ho na milenky neptala.

  Heidi Janků se narodila 23. listopadu 1962 v Ostravě. Pochází z hudební rodiny, od dětství se věnovala zpěvu, byla členkou dětského folklórního souboru. Na gymnáziu začala zpívat se skupinou Proměny, tvořenou hudebníky ze slavné skupiny Majestic, později se stala členkou kapely Pavla Nováka. V roce 1982 se odehrálo její osudové setkání s producentem a skladatelem Ivem Pavlíkem, se kterým spojila svůj profesní i soukromý život.

  Heidi patřila v první polovině osmdesátých let k novým tvářím na domácí hudební scéně a velmi rychle si získala přízeň zejména u mladého publika. Měla jen něco málo přes dvacet let a dokázala své vrstevníky oslovit spontánním, energickým projevem a vystupováním. Na koncertních pódiích působila s kapelou Supernova dostatečně atraktivní na to, aby se rychle dostala do povědomí diváků a posluchačů.

  V roce 1984 se poprvé objevila mezi deseti nejpopulárnějšími zpěvačkami v anketě Zlatý slavík a v letech 1985 a 1988 byla dokonce bronzovou slavicí. Její repertoár tvořily moderní skladby a až na pár převzatých hitů ze zahraničí interpretovala výhradně skladby českých autorů. Její první hity Já jsem já, Kuře na grilu nebo Budu stokrát krásnější si často hráli v rádiu a v televizi. Společně s Daliborem Jandou nazpívala píseň Tak jdem do seriálu Bylo nás šest a do pohádky Co takhle svatba princovi zase sólovou Když se načančám.

  Heidi Janků patřila k silné skupině ostravských interpretů a spolupracovala s tamními skvělými autory (Ivo Pavlík, Boris Urbánek, Vladimír Čort), ale psali pro ni také další skladatelé a textaři (Jindřich Parma, Karel Vágner, Jan Krůta). V roce 1988 nazpívala duet Ztracený ráj s Vaším Patejdlem. Ten jí pak napsal i sólovou skladbu Fotka.

  V devadesátých letech se Janků přesídlila do Prahy. I v další dekádě si udržela mladistvou image a mohla tak pokračovat v produkci převážně tanečních nahrávek. S úspěchem začala vystupovat také pro dětské publikum.

  V roce 2002 vydala album Zlaté důl jsem přece já ve stylu western pop. V diskotékovém rytmu se nesly i pozdější hudební počiny zpěvačky. Heidi nestárne a mohla si proto dovolit spolupráci se generaci mladšími muzikanty z oblasti dance music Stanem Šimorem a Martinem Hájkem.

  V roce 2017 vydala také kompilaci Best of Heidi a vyrazila na turné s Věrou Špinarovou. Ta byla druhou manželkou Iva Pavlíka, Heidi se stala jeho třetí manželkou. A vydrželi spolu až do muzikantové smrti (12. srpna 2017).

  Na začátku se jí chtěl věnovat pouze manažersky a nemíchat pracovní život se soukromím. To jim vydrželo dva měsíce a pak mezi nimi vzplanula vášeň. „Nebyli jsme do sebe zamilovaní, jen jsme si vyhovovali v sexu,“ otevřeně uvedla Heidi pro Blesk pro ženy s tím, že Pavlík měl v té době ještě další dvě milenky.

  Nakonec se ale dali dohromady i jako partneři a později manželé. Zda jí byl ale věrný, zpěvačka netuší. Spíš si myslí, že ne. „Nevím a zkoumat to nebudu. Pro mě bylo důležité, že se vždy vrátil a že to mezi námi fungovalo pořád stejně. Ale je pravda, že byl „činný“ pořádně dlouho. Nikdy jsem se ho na to neptala a možná i proto, že jsem byla tolerantní, jsme spolu vydrželi tolik let,“ prohlásila.