Céline Dion je na tom špatně, ale neztrácí naději

Zpěvačka Céline Dion již rok bojuje se syndromem ztuhlého těla, které je neléčitelné, progresivní, a při kterém dostává nekontrolovatelné křeče do kosterních svalů.

Zpěvačka kvůli tomu musela zrušit své vystupování v Las Vegas, ale je rozhodnuta před fanoušky vystoupit. Proto denně chodí na velmi náročné fyzioterapie. „Je to velká bojovnice. Už nemá nad svaly takovou kontrolu jako dřív, ale pracuje s lékaři a fyzioterapeuty, aby se její zdravotní stav zlepšil. Céline si dává na čas, aby se soustředila na své zdraví, ale plánuje znovu vyjít na pódium, jakmile dostane od svého lékařského týmu zelenou,“ svěřila kamarádka Dionové magazínu Us Weekly.

Céline navzdory faktu, že je onemocnění neléčitelné, neztrácí naději. „Zůstává pozitivní a optimistická a každý den se věnuje fyzioterapii. Vrátit se v nějaké podobě na pódium je jejím stálým snem, i když už nemůže zpívat -chce jen vidět ty zářící tváře,“ dodává jiný zdroj magazínu Us Weekly.

Syndrom ztuhlosti je vzácná autoimunitní neurologická porucha, která nejčastěji způsobuje svalovou ztuhlost a bolestivé křeče, které přicházejí a odcházejí a mohou se časem zhoršovat.