Byla tak těžká, že se pod ní rozbila postel. Prošla neuvěřitelnou proměnou

Každý den jedla za tři, doslova, a byla tak těžká, že se pod ní rozbil nábytek. 34letá Jessica Ferro z Austrálie vážila v nejhorším stavu téměř 230 kg. Jedna traumatická událost ji přiměla k rozhodnutí vypořádat se se svým tělesným tukem jednou provždy. Žena prošla neuvěřitelnou proměnou a dokonce soutěží v kulturistických soutěžích.

Jessica Ferro celý život bojovala s obezitou. Jak sama říká, mohla by klidně sníst McDonald’s pro několik lidí, sníst dvě velké pizzy a „mít hlad za hodinu.“


Schovávala jsem jídlo ve svém pokoji nebo ve skříních v práci. Když jsem přišel domů, vzal jsem si nějaké rychlé občerstvení a snědla ho před večeří. Myslím, že jsem každý den snědla přes 6500 kalorií, říká 34letá žena, kterou cituje „Mirror“.

V nejhorším období žena vážila téměř 230 kg. Nenáviděla své tělo, měla deprese, bojovala s bolestmi páteře a kolen a vysokým krevním tlakem. Denně se potýkala s nepohodlím souvisejícím s její tělesnou hmotností. Jak vzpomíná, nejednou se pod ní lámal nábytek, byla frustrovaná z nedostatku oblečení v obchodech v její velikosti nebo z toho, že se nevešla na sedadlo v letadle. To vše ji přimělo přemýšlet o změně svého života. Byla to ale až jistá traumatická událost, kvůli které začala skutečně bojovat o své zdraví.

Můj táta přede mnou zemřel na masivní infarkt. Zoufale jsem se ho snažil oživit, když spadl z postele, ale nést 130 kilogramů jeho bezvládného těla a pak ho resuscitovat bylo to nejtěžší, co jsem kdy musel udělat. Ten den mě nadobro změnil, vzpomíná Jessica.

Zhubnout přes 140 kg jí trvalo pět let
Jak sama říká, její táta nepil ani nekouřil, jeho jediným zlozvykem byla „láska k jídlu“. Možná by byl ještě dnes naživu, kdyby vedl aktivnější životní styl a měl pod kontrolou váhu a krevní tlak..

„Po jeho smrti jsem si slíbila, že udělám všechno pro to, abych byla tou nejzdravější a nejlepší verzí sebe sama,“ dodává. V tu chvíli jsem byla tak smrtelně obézní, že když jsem na začátku své cesty hubnutí stoupla na váhu, váha chyběla. „Nenáviděla jsem člověka, kterého jsem viděla v zrcadle, jak jsem se cítila bezmocná a jaká omezení tížila můj život,“ říká.

Jessicin boj o nové já začal operací bypassu žaludku. Po operaci se plně soustředila na stravu a fyzickou aktivitu. Postupem času bylo také nutné chirurgicky odstranit přebytečnou kůži.

— Nyní vážím asi 80 kg. Trvalo mi pět let, než jsem se dostala do tohoto bodu, říká, hrdá na sebe. Svou cestu ke štíhlé postavě sdílí na sociálních sítích. Jessica se dokonce účastní kulturistických soutěží, což by ji dříve ani nenapadlo.