Britney Spears. K oholení vlastní hlavy ji vedla myšlenka, o které se dosud nevědělo

Britney Spears je žena se skandální minulostí. Z kariérního vrcholu padla na dno, které okusila v roce 2007. Tehdy si oholila i hlavu. Co ji k tomu vedlo? Na tuto otázku odpověděla samotná Britney.

Královna tisíciletí. I tak by se dala nazvat Britney Spears, která byla od začátku éry dva tisíce na vrcholu slávy. Přes zpěv se vypracovala na ikonu doby a nebyl snad nikdo, kdo by ji neznal. Masivní mediální pozornost a život v dostatku všeho si ale zeptali svoji daň.

Krásnou zpěvačku začaly doprovázet kontroverze a skandály. Pravidelně tak zaplňovala titulky bulvárních magazínů. Zlom zlomů nastal v roce 2007, kdy se Britney psychicky zhroutila. Důsledků bylo více – rozvod s tehdejším partnerem a otcem jejích dvou dětí (Kevinem Federlinenem), neustálý tlak ze strany rodiny, alkohol, drogy… a k tomu všemu neustála přítomnost paparazzi.

V roce 2007 si Spears v jednom z kadeřnictví (zjevně pod vlivem) vyholila celou hlavu. Právě k této etapě se Britney vrátila ve své nové knize, která nese název The Woman in Me, což lze přeložit jako Žena ve mně.

„V období, kdy jsem byla teenagerka, mi všelijací lidé říkali, jak bych měla vypadat. Oholit si hlavu a chovat se tak, jak jsem se chovala, byl můj způsob boje,“ přiznala Spears ve své autobiografii.

Zpěvačka po několika útocích na paparazzi skončila na psychiatrii. Hospitalizovali ji na ní opakovaně. V roce 2008 jí soud odebral svéprávnost a prakticky celý zpěvaččin život měl v rukou její otec. Trvalo třináct let, než ji Britney získala zpátky. Opatrovnictví skončilo v roce 2021.