Bratra Agáty Hanychové má trápení. Dívku si nejspíš nenajde. Češky mají jasno

Donedávna byl mladý český herec a režisér Vincent Navrátil (26) vedle své sestry Agáty Hanychové (38) i maminky Veroniky Žilkové (62), spíše v pozadí. Pouze sem tam poskytl rozhovor o svém soukromí, ale už zřejmě pochopil, že ve prospěch jeho kariéry by měl být víc na očích veřejnosti. Vzal si příklad z mámy a sestry a začal více odhalovat svůj intimní svět včetně svých slabostí. Umí to však podat s velmi osobitým humorem. Ne vždy se ale proto potýká s pochopením. Kdoví, jak lidé přijmou jeho nejnovější přiznání.

Vysoký mladík Vincent Navrátil je svojí postavou nepřehlédnutelný, ale zřejmě se rozhodl, že ukáže, jak se vymyká průměru i v rámci své povahy a zvyklostí, když začal veřejně odhalovat své nitro a život v soukromí. Od malička ho máma Veronika Žilková vede k cílevědomosti a nejednou ho cepovala při studiu herectví tak, že si myslel, že si na něj zasedla. Nyní je však tomu rád, stal se po mámě workoholikem, i nedávno rozjel několik projektů najednou. Po svém již zesnulém otci je prý ale bohémský pohodář, a tak se v něm tyto rozdílné vlastnosti řádně perou.

Jak ale prozradil v relaci 7 pádů Honzy Dědka, zápasí také se dvěma seriózními diagnózami – s obsedantně-kompulzivní poruchou (OCD) as hypochondrií. Je však o něm známo, že je velký recesista, a tak jeho popis chování, ze kterého je prý jeho okolí na nervy, je třeba brát snad trochu s rezervou. “ Mám rituály, které dělám, když dělám určité věci,“ pustil se do odhalování svých zvyklostí v soukromí. „Když zamykám, musím při tom dělat zvuky. Musím si říct: Zamčené, zamčené, prŕŕ, prŕŕ, “ vyslovil nahlas svou kouzelnou formulku před obecenstvem, které tím rozesmál, což byl jistě i jeho cíl. Ve skutečnosti mu ale porucha OCD, když má člověk nutkavou potřebu opakovaně provádět různé úkony, může pořádně komplikovat život. Řadí se mezi neurózy.

Aby toho nebylo málo, zmínil Vincent i svou hypochondrii, tedy přehnaný strach o své zdraví, když si člověk namlouvá, že má různé nemoci. „Momentálně se bojím, že za dva dny oslepnu. Nevím, co mi je, bolí mě oči. Já mám každý den jinou nemoc. Teď jsem ve stádiu oslepnutí,“ přidal Vincent příklad, jak to je u něj s tímto psychickým problémem. Přitom ve skutečnosti je vážně nemocný jeho starší bratr Cyril, který se narodil s vrozenou vadou, kýlou bránice, a s tím spojeným problémem se srdcem. Loni byl hospitalizován pro podezření na infarkt a hrozila mu operace. Na rozdíl od Vincenta o sobě a svém soukromí nemluví, je introvert a nerad se předvádí. Snad to u Vincenta zůstane jen v rovině jeho hypochondrických domněnek, na druhé straně, bude asi těžké si udržet frajírku, pokud neovládne svou OCD, která umí být i pořádně otravná.

Jeho diagnóza ale pro Češky nemusí být přijatelná, a může je odpuzovat.

Chlapa s psychickými problémy to je to poslední, co potřebuju, říká Jana P. z Prahy.