Bradley Cooper šest let trénoval pro těchto šest minut před kamerou! Steven Spielberg je prostě náročný!

Film v produkci Stevena Spielberga a Martina Scorcese se zaměřuje na manželství slavného skladatele Leonarda Bernsteina (†72) s herečkou Felicí Montealegre (Mulligan) uprostřed jeho afér s muži i ženami. Premiéra v kinech bude již 22. listopadu. Po uvedení traileru k novému filmu Maestro s hercem Bradleym Cooperem (48) se spustila vlna kritiky kvůli jeho úpravě nosu. Byl prý dočista zbytečně stereotypní a Bernstein tak velký nos ani neměl. Cooper prozradil, že se věnoval nejen zevnějšku, ale zejména věrnému zobrzení toho, jaké úsilí věnoval tréninku dirigenství.

Populární americký herec Bradley Cooper má ambice dokázat, že kromě herectví zvládá i režii a scenáristiku. V těchto třech pozicích se uvede v novém filmu Maestro o slavném hudebním mistrovi židovského původu, Leonardu Bernsteinovi. Aby byl v roli tohoto mistra co nejdokonalejší, dal si vymodelovat nos podle jeho podoby, ale ne všichni to vzali kladně. „Pokud Bradley nedokáže hrát roli identicky, pak ho neobsazujte – získejte židovského herce,“ pustila se do kritiky například britská herečka a aktivistka Tracy-Ann Obermann zapomínajíc, že ​​to Bradley je za film zodpovědný.

Pro Coopera bylo ale velmi důležité být autentický zejména v dirigentském mistrovství Bernsteina a docela se prý tomu oddal. Během konference po promítání filmu v New Yorku prozradil, jak dlouho mu trvalo, než se naučil dirigovat více než šestiminutovou skladbu, kterou zahrál Londýnský symfonický orchestr v Ely Cathedral v roce 1976 pod taktovkou mistra Bernsteina.

„Té scény jsem se obával, protože jsme ji nahrávali živě s Londýnským symfonickým orchestrem,“ řekl Cooper moderátorovi. „Strávil jsem šest let učením se, jak dirigovat šest minut a 21 vteřin hudby,“ zdůraznil herec. Spoléhal se prý na pomoc skvělých učitelů, včetně ředitele Metropolitní opery Yannicka Nézeta-Séguina. Ten pro něj nahrál videa se všemi změnami tempa a měl tak skvělý materiál, na kterém mohl stavět. Není pochyb, že to je další role, ve které Cooper zazářil a zřejmě zamíří opět až k Oscarům.