Bradley Cooper je kritizován za umělý židovský nos v připravovaném snímku Maestro. Prý podněcuje k antisemitismu

Hollywoodský herec Bradley Cooper (48) vyvolal pořádný rozruch, když se objevil v upoutávce na připravovaný biografický film Maestro, kde hraje hlavní roli legendárního skladatele židovského původu Leonarda Bernsteina. Pro roli totiž použil umělý nos a tím prý rozpoutává stereotypní chování vůči Židům.

Jeden z filmových fanoušků se na sociálních sítích pustil do Bradleyho kvůli přehnané velikosti Leonardova nosu, který podle mnoha lidí není tak velký, jak je vyobrazen ve filmovém zpracování. Podle jiných komentářů je umělý nos dost směšný a Bradley by měl být schopen ztvárnit postavu skrze své vlastní herecké schopnosti.

Herec, který film Maestro také režíroval, schytal kritiku i za to, že sám není Žid. Nechvalným komentářům nebyla ušetřena ani jeho herecká kolegyně Carey Mulligan, která ztvárnila Leonardovu manželku Felicii Berstein. Britská herečka byla kritizována za to, že přijala roli napůl Židovky a Kostaričanky, i když se Felicii kromě barvy pleti podobá.

Film mapuje život Leonarda Bernsteina, ikonického amerického dirigenta, skladatele a hudebníka. Leonard, žijící v letech 1918 – 1990, byl oceňovaným hudebníkem, který získal řadu ocenění za filmovou hudbu, jeden z jeho nejznámějších hudebních počinů je filmový muzikál West Side Story.

Maestro bude mít premiéru v září na festivalu v Benátkách a v listopadu se objeví na chvíli v kinech, od 20. prosince jej budete moci zhlédnout na Netflixu.

Zdroj: The Mirror