Bohdalka zkritizovala současnou televizní tvorbu. Tvoří se rychle, bez srdce a velkého úsilí

Jiřina Bohdalová nešetřila kritikou na současnou televizní tvorbu, která dle ní vůbec nemá úroveň jako tvorba dřívější doby. Pyšně prohlašuje, že v jejím věku už může říkat pravdu a ráda tohoto privilegia využívá. Rozhovořila se pro Český rozhlas.

 Nejprve se vyjadřovala zcela obecně k současným hereckým kolegům a dala jim co proto. Jak lze vypozorovat z její řeči, Bohdalová nehrála nikdy jen pro peníze, což připisuje dnešním kolegům.

„…My jsme k tomu museli zkoušet. Ten čas jsme tomu dávali zadarmo, protože jsme chtěli výsledek. A bez zkoušení není výsledku! To se nedá nic dělat, teď už zadarmo nic není, ani kuře zadarmo nehrabe,“ smutně konstatuje Jiřina Bohdalová a dodává: „Vzpomenete si, co bylo předevčírem v televizi? Já ne…,“ uvedla pro Český rozhlas a vyjádřila tak své zklamání z toho, jak současná televizní tvorba upadá a překypuje tvorbou, která se vytvoří rychle, bez srdce a velkého úsilí, které tomu herci věnovali dříve a se zápalem pro věc, kdy byli ochotni věnovat tvorbě svůj čas i zadarmo.

Vždy na plná ústa a bez servítek

Jiřina Bohdalová je známá svou upřímností a vyjadřuje se tak, jak to zrovna cítí. Před rokem se vyjádřila k hereckým schopnostem zesnulého Karla Gotta a ani v jeho případě se nedržela stranou. „Já bych s Karlem nikdy nehrála, on nebyl dobrý herec,“. Podle Jiřiny byl Karel ale vynikající zpěvák a sama tehdy uznala, že jí by pěvecká kariéra také nešla.

Velký návrat Jiřiny Bohdalové

Po téměř roční pauze kvůli zdravotním obtížím se herečka vrací na divadelní prkna a na jeviště se dostaví již na podzim. Zároveň se můžeme těšit, že Jiřinu uvidíme v novém filmu s názvem Svatá, který natáčí pro Českou televizi.

Dvaadevadesátiletá Bohdalová ve filmu hraje vitální ženu ve vyšším důchodovém věku, která o svém životě v nápravně-výchovném táboře stalinistického Sovětského svazu píše knihy a o hrůzách totalitní moci přednáší na školách. Zaujme novinářku, která, zdá se, o jejím osudu ví víc než kdokoliv jiný, píše deník České noviny.

Zdá se, že oblíbená herečka nabrala nové síly a má světu stále co ukázat.

Zdroje: Český rozhlas, České noviny