Blíží se konec? Sotva Krampola pustili z nemocnice, už je zpátky

Peripetie se zdravím pronásledují herce Jiřího Krampola (85) už nějakou dobu, v posledních měsících však nabrali na intenzitě. Každou chvíli proto chodí do nemocnice. Jakmile ho nedávno propustili, troufl si jít pokřtít svou novou knihu Vylomeniny Jiřího Krampola, odkud ho však musela převést sanitka rovnou na JIS-ku.

Pro herce a baviče Jiřího Krampola je společenský život nezbytnou součástí života. Má to však i své stinné stránky vzhledem k jeho zdravotním problémům s plícemi a průduškami, které si s sebou nese už od dětství. Pokud chodil často k moři a vedl aktivní život, to až tak nepociťoval jako teď, ostatně má už i slušný věk. V létě oslavil 85. narozeniny a při té příležitosti natočili o něm dokument a právě teď pokřtil i svou novou knihu.

Přestože byl krátce před jejím křtem v nemocnici, věřil, že ho dali dostatečně dohromady a po propuštění se neváhal křtu osobně zúčastnit. Těšil se na setkání s kolegy, o kterých se ve své knize zmínil, jako jsou Miloš Nedbal, Jiří Kodet, Jan Přeučil, Rudolf Hrušínský, Miloslav Šimek, Josef Fousek a další. Mnozí z nich na křest do Radiocafé i přišli. „Bylo to velmi příjemné setkání a udělalo mi to velkou radost. Mnoho z nich jsem dlouho neviděl,“ s nadšením řekl Expres.cz Krampol, Bohužel, krátce po skončení křtu mu přišlo nevolno a volali sanitku, která ho odvezla opět do nemocnice rovnou na JIS-ku.

„Asi jsem si to způsobil sám. Nezapříčinily to mé táhnoucí se problémy s průduškami, ale nachlazení. Udělal jsem chybu, že jsem se vykoupal a pak jsem šel ven a následně do vytopené místnosti. Proto jsem začal lapat po dechu,“ vysvětloval herec a tvrdil, že se cítí už lépe. “ Dali mi dýchadlo, infuzi. Už je mi lépe Jsem, holt, starý člověk a problémům se zdravím se v mém věku nevyhnu,“ konstatoval jen tak snadno se nevzdávající Jiří Krampol, který je přesvědčen, že bude zakrátko z nemocnice opět doma.