Bára Kodetová přiznala psychické týrání a také to, jak velmi se její otec Jiří Kodet trápil

Bára Kodetová zavzpomínala na svého tatínka Jiřího Kodeta a prozradila, že sama se teď kromě herectví věnuje také zpěvu. Její první písní je song s názvem Skřipky, která má být poctou Haně Hegerové.

Bára vzpomíná na svého otce v souvislosti s domácím násilím, o kterém je její další píseň s názvem Náš dům. Textařem této písně je Václav Kopta.

V rozhovoru pro Aha na dotaz, jak vnímá domácí násilí a jaký byl vlastně její otec, který působil cholerickým dojmem a byl podobný jako v roli filmu Pelíšky, Bára odpovídá:

„U téhle písně jsem ale myslela na ty smutné až fatální příběhy silných žen, které bohužel nedokázaly včas z toxického vztahu odejít. Jako třeba spisovatelka Simona Monyová.“

„Táta byl sice cholerik a melancholik v jednom, ale miloval svou rodinu. Potřeboval stabilitu, která se mu nedostávala jako dítěti, ani v dospívání.“

Jeho výchova prý byla velmi drsná, ale nikdy neuhodil. Bára se ho nikdy nebála, spíše jí bylo líto, jak se někdy velmi trápil. Jiřímu Kodetovi chyběla rodičovská láska. Nedostávalo se mu pochopení, a tak se z něj postupně stával nešťastný vzteklý člověk.

Bára se zpěvu začala věnovat před rokem a půl. Baletní mistr a pedagog Jan Kodet je autorem klipu k písni Náš dům. Bára ale zdůrazňuje, že to není její bratr, ale dlouholetý kamarád. Ten přišel s nápadem zasadit do klipu moment, kdy jsou na obličeji Báry mužské ruce jako symbol týrání.

Herečka říká, že kolikrát je mnohem horší týrání psychické, které sama kdysi zažila, ale uměla ho včas odhadnout, než fyzické.

Zdroj: Aha, Instagram, Wikipedie