Asi nejsem správný chlap, konstatuje herec Jiří Dvořák!

Oblíbený český herec Jiří Dvořák, kterého diváci mohou znát především jako hlas Jamese Bonda, čerta Uriáše či vítěze taneční soutěže StarDance, o sobě před nedávnou dobou lehce zapochyboval. I když byl nedávno v novém románu představen jako prezidentský kandidát, podle Dvořáka je herectví nejlepší praxe na mediální trénink na Hrad, který by každý potřeboval.

Moderátorka Lenka Pastorčáková ve svém nabitém holešovickém Vnitroblocku křitla nový román s názvem Kandidát. Kmotrem knihy se stal herec Jiří Dvořák, spolu s Danielou Písařovicovou, Štěpánkou Duchkovou a Veronikou Divišovou. Tato sestava však nebyla zvolena náhodou, ale zcela záměrně. Jiří Dvořák totiž v každém směru vystihuje postavu kandidáta, která se v novém románu vyskytuje v hlavní roli. Dvořák si kromě této role, vyzkoušel i roli čerta Uriáše, uvádí Aha.

„Charakteristiky jednotlivých románových postav se mi utvářejí mnohem lépe, když si za nimi představím konkrétní osobu, minimálně vizuálně. Reálný předobraz Viktora Vranského však neexistuje, tak jsem hledala jiné vodítko a napadlo mě zamyslet se, koho bych si v takové roli dokázala představit, kdyby měl být román nedej bože zfilmován,“ uvedla samotná Lenka Pastorčáková, jak uvádí pro Expres.

Postava kandidáta Vranského, který tvoří hlavní roli nově vznikajícího románu, má s Jiřím Dvořákem mnoho společného. Jedná se o vysokého padesátníka, který má charisma a modré oči. Kandidát Vranský je navíc nevyzpytatelný sociopat, cholerik, navíc trpí misofonií, takže běžné projevy lidského bytí, jako například popotahování nosem nebo žvýkání ho přivádějí k šílenství. „Já a ješitnost? No nevím. Říká se, že každý správný chlap je ješitný,“ smál se herec v rozhovoru pro Expres„Tak asi nejsem ten správný chlap. Docela mě vycvičilo minulé angažmá v divadle, kde, když někdo chtěl někoho ocenit, že se mu povedla nějaká role, tak hned dostal za uši větou, že tady se nechválí.“

Zdroje: ExpresAha