Artur Štaidl na premiéře filmu o mamince Ivetě. Musel sledovat scény jejího únosu. Pachatel ji znásilňoval připoutanou k topení

Fanoušci se dočkali pokračování úspěšné minisérie o Ivetě Bartošové (†48). Premiéra se stejně jako loni konala v pražské Lucerně. Druhá série mapuje její život po boku Ladislava Šteidla (†75). A na slavnostním promítání tentokrát nechyběl ani jejich jediný syn Artur (26), který přišel se svou přítelkyní.

Zatímco první série Ivety se věnovala její začínající kariéře po boku první velké lásky Petra Sepéšiho, druhá se věnuje jejímu bouřlivému vztahu s Ladislavem Šteidlem. „Začínáme těsně po revoluci. Začínáme v roce 1991, kdy Iveta vydává album Natur, a končíme v roce 1998,“ říká režisér Michal Samir. Na slavnostní premiéru opět dorazil i syn Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla Artur. Ale zatímco loni mu dělala společnost teta Ivana, sestra legendární zpěvačky, nyní přišel ruku v ruce se svou přítelkyní. Ivetina jediného syna po celou dobu hlídala ochranka.

Přestože Artur musel na obrazovce vidět mnoho bolestných okamžiků, které jeho maminka v té době prožívala, držel se statečně a občas se i dobře zasmál v těch vtipnějších momentech. Nejhorší chvíle přišla, když se na obrazovce objevil největší skandál kolem Bartošové. Česká republika totiž před 29 lety žila největším skandálem své doby. Na přelomu května a června 1994 zmizela Iveta z povrchu zemského a ani její přítel Ladislav Štaidl netušil, kde je. Když se po 14 dnech objevila, Ladislav Štaidl obvinil tehdy 25letého Romana Třísku ze znásilnění Ivety. „Byl odporný a smradlavý,“ řekla Iveta o svém únosci Romanu Třískovi, který jí udělal ze života peklo, jak psal Blesk. „Přivázal mě k radiátoru. Znásilňoval mě pořád dokola. Nemohla jsem se ani pohnout,“ vylíčila později Bartošová ve své knize podrobnosti svých hrůzných zážitků. Vše se odehrálo v roce 1994, kdy byl její tehdejší partner Ladislav Štaidl na čas v USA. Zpěvačka se se svým únoscem seznámila „díky“ sousedovi, který ho přivedl k ní domů s tím, že jí opraví telefon. Romanu Třískovi se podařilo Ivetu přesvědčit, že ji někdo odposlouchává a chce ji zlikvidovat. „Nakonec jsem uvěřila všemu, co říkal, a odešla s ním,“ vzpomíná na svůj osudový omyl. Muž odvezl Bartošovou nejprve do svého pražského bytu, pak na chalupu v Českých Budějovicích. Romanu Třískovi, který si předtím odpykával trest ve vězení za vraždu nevlastního otce, se únos Ivety nikdy nepodařilo prokázat.

A právě tento únos viděli diváci v pokračování Ivety – a co všechno se dělo na únoscově chatě, viděl na plátně Artur. Celou dobu si však se svou přítelkyní vyměňoval něžnosti a po tom všem, co prožil, byl samý úsměv a působil dojmem, že je konečně šťastný. Arturovi je nyní 26 let a stále více se podobá svému slavnému otci. V seriálu ho ztvárnil Ondřej Brzobohatý, který na premiéru přišel se svou novou přítelkyní Danielou.

Zdroj: redakce, Blesk