Arnold Schwarzenegger: Můj otec nás mučil. Arnoldův bratr za to zaplatil životem. Hrůza v hercově rodině

Arnold Schwarzenegger prolomil své mlčení. V novém dokumentárním filmu promluvil o noční můře z dětství, která vedla ke smrti jeho bratra. Hvězda filmu Terminátor zažila od svého otce neuvěřitelnou krutost. „Bil nás řemenem, nutil nás pracovat a soutěžit. Budili jsme se uprostřed noci s vědomím, že každou chvíli může uhodit mámu,“ řekl.

To, co se asi nejslavnějšímu kulturistovi mezi herci stalo v dětství, je šokující. Arnold Schwarzenegger, kterému je nyní 75 let, se o zážitcích z těžkého dětství rozpovídal v nedávném dokumentu Netflixu. Hvězda se narodila dva roky po skončení druhé světové války a právě válku do značné míry viní z toho, co se v jeho rodině stalo. Arnold vyrůstal v rakouské vesnici jako syn Aurelie a Gustava, policejního velitele, který se aktivně účastnil bojů na frontě. „Můj otec strávil tři dny pod troskami vybombardované budovy. Pak prohráli válku. Vrátili se domů velmi sklíčení. Rakousko bylo zemí zlomených lidí.

Peklo ve Schwarzeneggerově domě. „Bití, týrání, alkohol“.
Herec označuje svého otce za tyrana, který dělal vše pro to, aby jemu i jeho o rok staršímu bratrovi Meinhardovi udělal ze života peklo. Terorizoval je, týral je, bil je řemenem. Nutil je pracovat, aby si „zasloužili“ jídlo. Nutil je soutěžit – v životě, ve sportu, ve vědě. Dokonce zkoušel, který z nich si vybral hezčí květiny ke Dni matek. „Chodil domů opilý ve tři ráno a křičel. Probouzeli jsme se s bušícím srdcem a věděli, že každou chvíli může matku uhodit nebo se zbláznit vzteky,“ říká herec. Zároveň podotýká, že jeho otec pravděpodobně trpěl válečnými zkušenostmi.

Schwarzeneggerův bratr zemřel při těžké nehodě. „Zabilo ho to“.
Arnold, který nedokázal snášet násilí, jako mladík utekl z Rakouska a jako jednadvacetiletý se přestěhoval do Spojených států, kde zahájil kariéru kulturisty. Právě v USA se při soutěžení dozvěděl o smrti svého milovaného bratra. Meinhard zemřel v roce 1971 při autonehodě. Byl pod vlivem alkoholu a bylo mu pouhých 25 let. „Ta brutalita, se kterou jsme se doma potýkali, to bití, to všechno nemohl vydržet. Byl mnohem měkčí, začal pít. Tohle otcovo násilí ho zabilo,“ prozrazuje.

Zdroj: Netflix