Arnold Schwarzenegger má v patách právníky. Žena, kterou srazil, se jen tak nevzdá!

Arnold Schwarzenegger letos v únoru srazil svým SUV cyklistu Joanne Flickingerovou, která se ho rozhodla žalovat. Sice hollywoodský svalovec přijal za skutek zodpovědnost, žena si však trvá na svém.

Podle žaloby, kterou zveřejnil deník Los Angeles Times, Flickingerová obviňuje Schwarzeneggera z překročení rychlosti a nepozornosti na San Vicente v Los Angeles. Tvrdí, že srážka jí způsobila vážná zranění, která jsou trvalá. Požaduje odškodné ve výši více než 25 tisíc dolarů, tedy 570 tisíc korun.

„Za minulou i budoucí bolest a utrpení, emocionální stres, minulou a budoucí ztrátu výdělku, minulou a budoucí ztrátu schopnosti vydělávat, minulé a budoucí výdaje na léčbu, minulé a budoucí výdaje na zdravotní péči, minulé a budoucí vedlejší výdaje, minulé a budoucí služby v domácnosti,“ uvedl advokát zastupující Flickingerovou v odpovědi na otázku, na co částku použije.

Zdroje z prostředí orgánů činných v trestním řízení, podle nichž Flickingerová odbočila před Schwarzeneggerem doleva dříve, než stihl zabrzdit, a vůbec nešel rychle. Zatímco Flickingerová byla převezena do nemocnice, Schwarzenegger vzal své SUV do servisu na opravu.

Důstojník losangeleské policie Mike Lopez v únoru pro LA Times řekl: „Nebyl spáchán žádný trestný čin. Cyklistka neutrpěla život ohrožující zranění“.