Antonio Banderas: „Srdeční záchvat byl jedna z nejlepších věcí, které mě potkaly“

Charismatický herec, který ztvárnil nezapomenutelného hrdinu Zorra, před časem prožil moment, díky němuž se mu změnil celý život. V roce 2017 prodělal infarkt, jenž pro něj byl trochu ironicky „dobrou“ zkušeností. Díky tomu si znovu nastavil priority věcí, které ve svém životě považuje za nejdůležitější.

Jakmile se začal zotavovat, zamyslel se nad svým životem i jednáním. „Uvědomil jsem si, že to pravděpodobně byla jedna z nejlepších věcí, které se mi v životě staly, protože věci, které nebyly důležité a každý den jsem se o ně bál, jsou bezvýznamné,“ svěřil se exkluzivně magazínu Page Six. „Říkal jsem si, proč se o to bojím, když umřu?“ vysvětluje. „Vždycky jsem věděl, že zemřu, ale teď už to vím. Viděl jsem to přímo tady.“

Antonio dodal, že mezi ty důležité věci patří jeho dcera Stella, kterou sdílí s Melanie Griffith, jeho přátelé, celkově rodina a jeho povolání herce. Začal se prý odpoutávat od věcí, o kterých si dříve myslel, že jsou důležité, ale ve skutečnosti nebyly.

Zásluhy, že přežil, připisuje své dlouholeté přítelkyni Nicole Kimpel. Prý mu zachránila život, když rychle zareagovala a dala mu aspirin. Když byl z nejhoršího venku, řekl, že jeho stav není vážný a nezpůsobil mu žádné vážné poškození, nicméně musel podstoupit proceduru zavedení tří stentů do tepen. „Nebylo to tak dramatické, jak někteří psali,“ řekl tehdy dle USA Today.

Španělský herec rovněž přiznává, že ve svém životě zažil také slabé chvíle, ale ty netrvají dlouho, protože je od přírody velmi pozitivním člověkem. Jeho deprese prý trvají jen chvilku.

V roce 2022 se Banderas objevil jako Santiago Moncada ve filmu Uncharted. V příštím roce ho uvidíme ve filmu Indiana Jones and The Dial of Destiny s Harrisonem Fordem, Madsem Mikkelsenem a Tobym Jonesem, jak uvádí web The News. Banderas se rovněž věnuje dabingu animovaných filmů. Svůj hlas znovu zapůjčil kocourovi v nejnovějším filmu Kocour v botách: Poslední přání, ve kterém kocour zjišťuje, že ztratil osm ze svých devíti životů a vydává se na cestu za nalezením mýtického posledního přání.

Údajně Banderas jedná i tom, že se vrátí na Broadway, kde začátkem tisíciletí účinkoval, dodává PageSix.

Zdroje: PageSix, The News, USA Today