Anička Slováčková sama neví, kde má hranice toho, co zvládne. Chce hlavně poslouchat svoje tělo

Zpěvačka a herečka Anička Slováčková patří ve svých pouhých osmadvaceti letech k největším bojovnicím. Už podruhé totiž bojuje se zákeřnou rakovinou, která se jí usadila v plicích. I přesto ale Anička neztrácí chuť do života a dál se věnuje své práci.

Redakce pořadu Showtime potkala Aničku na koncertě s názvem Lady Carneval, který proběhl v pátek 19. ledna v Kongresovém centru Praha, a druhý se uskutečnil v neděli 21. ledna v Brně od 20 hodin. Na obou Anička zpívala ty nejznámější hity Karla Gotta, konkrétně píseň z pohádky Tři oříšky pro Popelku Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? a se svým bratrem Felixem duet Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Kromě zpěvu se Felix mladší během koncertu věnoval také dirigování orchestru. Přítomen byl i otec obou sourozenců Felix Slováček starší.

Během rozhovoru se dostalo i na téma práce v novém roce. Anička se rozhodla poslouchat své tělo, které se statečně pere s nemocí, aby řeklo, kdy už toho bude příliš. Nechce si ale zbytečně brát moc práce. Je velmi ráda, že všechny koncerty, které během její léčby odzpívala ať už sama, nebo s doprovodem, proběhly v pořádku a hlavně bezpečně. Anička je teď totiž velmi náchylná na ostatní onemocnění kvůli oslabené imunitě, takže se vyvaruje cestování na koncert plným autobusem. „Dokavaď budu tu sílu mít a budu mít hlavně tu energii na to, tak to budu chtít dělat,“ říká zpěvačka. „Rovnou říkám, že nebudu chodit přes svoje možnosti a když pocítím, že je to hodně, tak myslím, že mám právo říct, že nepřijedu.“

Nabízí se tedy otázka, kde má Anna Julie Slováčková svoje hranice. „Anna Julie Slováčková sama neví, kde ty hranice má,“ odpověděla zpěvačka. Zároveň si je ale vědoma, že je nutné si je nastavovat. Tím co dělá, je Anička velkou inspirací pro své fanoušky. Ty pravidelně informuje o svých pocitech nebo náladách, jako ve středu, kdy se jim ozvala v instagramovém příběhu. „Chtěla jsem vás jenom pozdravit a říct, že všechno dobře dopadne a že jsme v tom spolu. Já mám dneska po chemoterapii a jdu spát, probudím se pravděpodobně až ráno,“ cituje její slova web Prima Ženy.

Léčba je pro ni náročná stejně, jako v prvním případě rakoviny prsu. I přesto se ale velmi těší na letní koncerty, které jí nabíjí novou energií.

Zdroje: Showtime, Prima Ženy