Anička Slováčková řekla, kdo je jí oporou během léčby. Matku Dádu ale nezmínila

Osmadvacetiletá zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková se už několik měsíců pere s druhou rakovinou. Je pro ostatní velkou inspirací tím, jak k nemoci přistupuje, jak je silná. Pro portál Novinky se nyní rozhodla udělat rozhovor, kde popsala, jak jí bylo, když se nemoc vrátila, co jí teď pomáhá, nebo kdo jí je během léčby oporou.

Když se rakovina vrátila, byla prý příšerně naštvaná. Do léčby se ale vrhla s tím, že to prostě zvládne znovu. Je velmi vděčná, že svým fanouškům na Instagramu může sdílet cokoli a šířit tak osvětu. Snaží se být optimistická nejen kvůli svému okolí, ale i kvůli sobě. Přiznává ale, že se s léčbou ještě úplně nesžila. „Poslední týdny jsem pofňukávala, cítila jsem se blbě, ale pak jsem si řekla, že už to stačilo. Naštvala jsem se a dupla si, že ač to je pro mě sebevíc náročný, nenechám to té nemoci jen tak projít. Že je na čase jí dát pořádnou facku,“ prohlásila Anička.

Součástí její léčby je také léčba alternativní. Svěřila se, že jí pomáhá CBN, nebo-li legální konopí, a také kozí mlezivo. Koza je totiž tvor, který nemůže dostat rakovinu. Další přírodní medikamenty jí prý shání její otec, Felix Slováček. On je jedním z těch, kteří Aničku drží nad vodou. Jako další jmenovala bráchu a kapelu. A co matka?

S ní si, zdá se, nemá moc co říct. Na otázku, o čem se radí s maminkou, odpověděla: „Upřímně teď o ničem.“ Ohledně kapely a administrativních věcí se radí s tátou, který je na ni náležitě pyšný. S maminkou si dřív povídala o hraní v divadle, pomáhala jí s přijímačkami na konzervatoř, ale tím to skončilo. „Módní vnímání mám odjakživa hodně jiné než ona, v tom jsme rozdílné. Já jsem byla vždycky laxní, chci se cítit spíš pohodlně než být načančaná,“ prozradila Anička. Svého bratra Felixe ale vychválila do nebes.

Dalším důležitým mužem v jejím životě je její nový přítel, který byl dlouhé roky jejím kamarádem. Řekla o něm jen to, že je členem její kapely. „Pro mě je požehnáním, s nikým mi takhle dobře jako s ním nebylo. Trápí mě na druhou stranu, do jaké se dostal situace: místo toho, aby plánoval svatbu, pomalu plánuje jiný věci. Zvládá to výborně a je mi neskutečnou oporou,“ říká Anička o svém tajemném příteli.

Zpěvačka si nyní odjela užívat přicházející jaro do Českého ráje. Na svém Instagramu sdílela krátké video z místa kam se ráda vrací. Aničce přejeme hodně sil při léčbě a ať je pořád tak plná optimismu, jako doposud.

Zdroje: Novinky, Instagram