Angelina Jolie zveřejnila mrazivý příspěvek: Pro brutální útoky Izraele nemá dobrá slova!

Americká herečka Angelina Jolie (48) nepřímo obvinila Izrael z toho, že po leteckých úderech v pásmu Gazy proměnil uzavřenou pobřežní oblast v masový hrob. Na Instagramu napsala, že se jedná o záměrné bombardování uvězněného obyvatelstva, které nemá kam utéct.

Fotografie doprovázející její instagramový příspěvek ukazuje kráter uprostřed rozlehlé oblasti, trosky a zbytky domů v uprchlické čtvrti Džabalíja. Izrael ji bombardoval v reakci na teroristické útoky Hamásu ze 7. října. Měli se tam nacházet vedoucí představitelé této organizace. Zdůraznila, že 40 procent zabitých byly nevinné děti a celé rodiny byly vyvražděny.

Gaza se podle ní již téměř dvacet let stala vězením pod širým nebem a rychle se z ní stává masový hrob. Jolie se však nezmínila o útoku Hamásu v izraelské pohraniční oblasti ze 7. října, při kterém zahynulo více než 1 400 lidí. Ještě minulý týden jej však odsoudila jako teroristický útok.

Postupně vycházejí najevo další zvěrstva spáchaná palestinským militantním hnutím. Podle šokujícího svědectví izraelského záchranáře Ašera Moskowitze upekli vrazi Hamásu v den útoku v kibucu Kfar Aza v kuchyňské peci zaživa malé dítě. Jeho rodiče byli brutálně zavražděni. Na rukou mají krev i dalších dětí nebo těhotných žen.