Andrea Bocelli a Ray Charles. Dva muži, kteří se stali slavnými i přes svůj vážný handicap!

Andrea Bocelli a Ray Charles. To jsou dvě významné osobnosti, které to ve svém životě neměly lehké. Svůj handicap dokázaly překonat a především za to vděčí pevné vůli, kterou oba mají. Svět jim leží u nohou a oni se dostali až na vrchol. Jejich nezapomenutelná a originální tvorba dostala nejednoho fanouška a navždy zůstanou hrdiny za svá díla, která dokázali prodat světu. 

Být nevidomým nebo slabozrakým si neumí nikdo z nás představit. Nicméně to, jak se k tomu postavíte, když vás takový osud potká, vás staví do zcela jiné životní role. My se zaměříme na dva nejznámější nevidomé muže, kteří nedovolili, aby jim nepřízeň osudu stála v cestě za jejich sny a úspěchem.

Andrea Bocelli

Od dětství měl vážné problémy se zrakem a navštěvoval speciální školu pro nevidomé. Než dokončil školu, úplně oslepl. O svůj zrak definitivně přišel ve 12 letech, uvádí Orcam. Přestože je Andrea Bocelli slepý, nebrání mu to žít plnohodnotný život se vším, co k němu patří. Mezi jeho nejznámější písně patří Con te partirò, Vivo per lei a Time to Say Goodbye. Má na kontě patnáct studiových alb, včetně tří kompilací, tří živých alb a jedenácti operních alb. Se svým třetím albem dobyl Ameriku a definitivně se stal světově proslulým zpěvákem.

Ray Charles

Oslepl už jako malý kluk. Přestože byl vždy řazen mezi nejchudší žáky na celé škole, aktivně se věnoval hře na klavír. Raye Charlese můžeme znát především díky jeho rytmické písni Hit The Road Jack. V dobách jeho slávy však USA nebylo lidem s tmavší pletí přáno, a proto mu soud zakázal vystupovat v jeho rodné Georgii. Zpěvák s typicky rozesmátou tváří a černými brýlemi zemřel 10. června 2004 ve věku 73 let. Letos v září by oslavil své 92. narozeniny, uvádí The Guardian. Ray Charles je do dnešního dne známý po celém světě a jeho hity se navždy stanou nezapomenutelnými.

Zdroje: Orcam, The Guardian