Alois Švehlík o svém kolapsu: Po covidu se mu špatně dýchá

Když se objevila informace, že Alois Švehlík skončil v nemocnici, mnohé ovládly obavy. Sám herec nyní promluvil o tom, co se mu stalo a jaký jeho zdravotní stav je.

Alois Švehlík dosáhl úctyhodného věku 81 let, a přestože se snaží být stále fit, i jeho přirozeně během let trápily zdravotní obtíže. Dvakrát podstoupil operaci rakoviny štítné žlázy a v obou případech to dopadlo dobře.

Největší problémy mu však momentálně způsobují následky, které mu zůstaly po onemocnění covidem. Před dvěma týdny pro něj proto musela přijet sanitka, přičemž domov musel opustit v kyslíkové masce. Nyní je opět doma a daří se mu s problémy zdárně potýkat. „Ano, špatně se mi dýchá doteď! Jsou to pozůstatky covidu, který jsem prodělal,“ svěřil se Blesku s dýchacími potížemi. Dodal však, že to není nic vážného a jinak je zdravý.

I přes pokročilý věk se herectví nevzdává. Naposledy jsme ho mohli vidět v nejnovějším kriminálním seriálu Docent. Zde ztvárňuje otce Ivana Trojana, vysloužilého policistu, který celý život snil o působení v mordpartě, jak uvádí web iDnes.

Přejeme herci hodně zdraví!

Zdroje: Blesk, iDnes.cz