Aleš Háma s manželkou ve Skotsku: Vydali se po stopách seriálu Cizinka

Aleš Háma patří mezi opravdu aktivní cestovatele. Jen za tento rok stihl navštívit pět zemí. Jeho poslední zastávkou bylo Skotsko, přičemž výlet pojal jako romantický výlet s manželkou Gábinou. Během tří týdnů stihli projet nespočet míst, a dokonce se vydali po stopách seriálu a detektivek.

Aleš Háma je vskutku nadšený cestovatel. Jen během letošního roku stihl projet Německo, Aljašku, Francii, Rakousko a Skotsko. Jeho poslední zastávkou bylo právě posední zmíněné Skotsko, kam společně s manželkou vyrazil už po druhé. V rozhovoru pro Blesk se nyní rozpovídal o tom, co v této krásné zemi viděl a zažil.

Jeli jsme na ostrov Skye. Byli jsme na ostrovech Levis a Harris, na Vnějších a Vnitřních Hebridách a projeli jsme pak sever přes Inverness a motali jsme se kolem jezera Loch Ness,“ svěřil se Blesku. Projeli opravdu podstatnou část země, měli tak za sebou dlouhou trasu: „Myslím, že to bylo kolem 3000 kilometrů.

Jelikož jsou milovníci historie, bylo pro ně Skotsko jako stvořené. „Navštívili jsme fůru hradů, archeologických nalezišť, brochů, menhirů…“ Co je však důležité zmínit, jeho žena miluje seriál Cizinka, který se zde odehrával. Podívali se tak na místa, na nichž se natáčelo. „Moje žena je obrovským fanouškem seriálu Cizinka. Po mnoha místech jsme museli jet, abychom se podívali, kde se to odehrává a kde se dějí ty důležitý věci,“ dodal Háma s úsměvem. Rovněž se vydali po stopách detektivek Petera Maye. „Když jedete přímo po těch místech, kde se to odehrává, tak to má další dimenzi.“

Pobývat ve Skotsku bez návštěvy palíren whisky by byl skoro hřích. Aleš Háma naštěstí tento typický alkoholový nápoj miluje. „Já jsem milovník whisky. Ne nějak fanatickej, ale mám rád takový ty speciálně zakouřený rašelinový whiskey. Toho všeho tam bylo dosytosti,“ prozradil Blesku.

V jednom ze svých příspěvků na Instagramu až poeticky popsal místní krásy: „Jedeme objevit po 6 letech další část země, která je statečná, hrdá, nádherná, ale ne vždy přívětivá…počasí se tu mění z minuty na minutu a hezky tu bývá málokdy, ale to vše je vykoupeno soudržností lidí, historií a neskutečnou krásou přírody…“

Herec a moderátor v mnoha lidech nepochybně vzbudil zdravou závist. Skotsko je nádhernou zemí, která má své jedinečné kouzlo. Zkušený Aleš Háma by jistě byl na cestách dobrým průvodcem či rádcem.

Zdroj: Blesk.cz, Instagram