Alec Baldwin (65) byl zbaven obvinění z neúmyslného zabití kameramanky

Americký herec a otec od početné rodiny, Alec Baldwin, si může na chvíli oddechnout. Soud v Novém Mexiku rozhodl stáhnout obvinění vůči němu z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchinsonové. Tu v říjnu 2021 smrtelně zasáhla kulka vystřelená z rekvizitní pistole, která se používala pro natáčení westernu s názvem Rust. Pistoli držel a mířil s ní právě Baldwin, připomíná portál BBC.

Rozhodnutí soudu přišlo jen necelé dva týdny před zahájením soudního procesu. Prokurátoři uvedli, že se v posledních dnech objevily nové skutečnosti, které je třeba prošetřit. „Toto rozhodnutí nezbavuje pana Baldwina trestní odpovědnosti a obvinění může být vzneseno znovu,“ pokračovalo prohlášení. „Naše následné vyšetřování bude i nadále aktivní a bude pokračovat.“ Tento krok ocenil samozřejmě Baldwin, tak jeho právník Luke Nikas.

Svému právníkovi nezapomněl Alec poděkovat ve svém příspěvku na Instagramu. Včera sdílel fotografii se svou ženou a připsal: „Této ženě vděčím za všechno, co mám. (A tobě, Luku).“ Loni v září jim do rodiny přibyl další přírůstek, a to dcera, která se tak stala Alecovým 8 dítětem celkově. S manželkou Hilarií (38) má dětí 7, s první ženou Kim Basingerovou má dceru Ireland.

Kromě Baldwina obvinění čelí i zbrojířka filmu Hannah Gutierrez-Reedová. U ní ke stažení obvinění nedošlo. Její právníci však očekávají, že k tomu také dojde. Podle deníku LA Times se žalobci nedávno dozvěděli, že zbraň použitá při střelbě, revolver Colt ráže 45, byla upravena novou spouští takovým způsobem, který mohl zvýšit pravděpodobnost chybného výstřelu.

I když je pravda, že Alec nemohl vědět, že je ve zbrani ostrá kulka, bylo od něj dost bezohledné, že při zkoušce zbraně ji namířil na člověka a ne do prázdného prostoru.

Zdroje: BBC, La Times