Adele trápí velké bolesti zad. V zákulisí koncertu zkolabovala

Ani největším hvězdám se nevyhýbají zdravotní problémy. Své by o tom mohla vyprávět britská zpěvačka Adele (35), která více než polovinu života bojuje s vleklými bolestmi páteře, konkrétně zánětem sedacího nervu (ischiasu).

Zpěvačka známá hlavně megahitem „Hello“ se nedávno svěřila svým fanouškům při koncertě v Las Vegas, že nedávno zažila záchvat ischiasu, který ji doslova srazil na kolena, jak informoval The Sun.

„Zvedli celé mé tělo z podlahy,“ popisovala Adele krušné chvíle, kdy se nemohla bolestí ani hnout. Našel ji člen z jejího produkčního týmu v zákulisí koncertu.

Zpěvačka si během víkendové show musela dát oddech: „Jdu si sednout a nechat odpočívat svůj ischias“.

Již dříve přitom prozradila, že toto onemocnění jí způsobuje bolest jedné nebo obou nohou. Je tak často nucena se při chůzi kolébat jako kachna. Příznaky onemocnění se snažila zmírnit cvičením v posilovně. To se jí však vymstilo:

„Začátkem roku jsem se začala chlubit svým ischiasem, už jsem ho necítila. Potom mi to Bůh vrátil“, dodala zpěvačka. My jen můžeme držet pěsti, aby se jí bolesti nevracely a aby mohla nadále bez potíží koncertovat.

Ischias neboli zánět sedacího nervu se projevuje bolestí, která se může objevit v celé oblasti od spodních zad až po chodidlo. Součástí může být i snížení citlivosti, mravenčení nebo svalová slabost dolní končetiny. Nejčastěji se zánět sedacího nervu objevuje u lidí ve věku 30 až 50 let. Rizikovým faktorem je nadváha nebo těhotenství, právě při nabytí na váze je totiž pravděpodobné, že dojde k výhřezu ploténky a tím dráždění nervu a tvorbě zánětu.

Zdroje: The Sun, Fyzioklinika, Instagram