Absolonová, Bílá a Farna: To jsou letošní slavice

Páteční večer na televizi Nova patřil slavnostnímu předávání cen Český slavík. Vysílání bylo zahájeno hudebním vystoupením obou moderátorů Aleše Hámy a Ondřeje Sokola. Jak se pak oba pochlubili, text k písni napsal Ondřej Brzobohatý, který seděl v hledišti.

Galavečer probíhal v Hudebním divadle Karlín a oba moderátoři neváhali přivítat všechny v hledišti tak, jako se neostýchali připomenout jejich loňské přešlapy. Poukázali na to, že předávání navštívil i Jaromír Soukup, který Sokola i Hámu loni označil za blbce. Za to, že přišel ho velmi pochválili a jeho účast pochopili jako zakopání válečné sekery. I tak si ale neodpustili rýpavou poznámku. Jaromír prý musel prodat půlku své televize, aby si mohl koupit vstupenku na Slavíky.

Po té, co oba moderátoři přivedli některé diváky do rozpaků svými nejapnými vtípky, zahájili první vyhlašování. Třetí místo v kategorii Zpěvačka roku přišel vyhlásit sexsymbol Sagvan Tofi. Třetí místo vyhrála Monika Absolonová, pro kterou to bylo velké překvapení. Monika oblékla velmi svůdné, jednoduché ale vkusné růžové šaty. Chvíli si dokonce myslela, že stojí na špatném místě, protože celá léta chodila fandit svým kolegům a až letos po dlouhé době vyhrála cenu. Sama vůbec nevěřila, že je to možné, ale její syn ano.

Druhé místo přišel vyhlásit další sexsymbol, kterého vybrali Sokol s Hámou, a to Martin Dejdar. V jeho obálce se skrývalo jméno Lucie Bílé, která dostála svému příjmení a oblékla bílé šaty s rozparkem a dlouhým rukávem. I přesto, že Lucie má doma už voliéru plnou Slavíků, její fanoušci ji stále poslouchají, stále podporují a za to se mohou těšit na několik Lucčiných vánočních koncertů.

První místo v kategorii Zpěvačka přišel vyhlásit třetí sexsymbol zvláště vybraný pro tuto ženskou sortu, a to Jiří Korn. Zlatou Slavicí pro rok 2023 se stala Ewa Farna, která letos svým outfitem vůbec nešokovala. Bílý top do pasu s rolákem a dlouhými rukávy a dlouhá kalhotová sukně jí velmi sedly. Sotva Ewa začala s proslovem, její hlas se jí začal třást. Divákům se začala omlouvat, že se pokaždé dojme, jako „úplný kretén“, i přesto, že by pokaždé chtěla být vtipná, i přesto, že jí kapela říká, aby byla nad věcí. Ewa děkovala svým fanouškům, své kapele a tanečníkům a zpěvákům, manželovi a zkrátka všem, kdo ji podporují. Bez nich by nedokázala vyprodat O2 arénu, kde se svými fanoušky oslavila 30. narozeniny. „Zkuste si to vyprodat bez Leoše,“ zavtipkovala nakonec Ewa, která na závěr nezapomněla poděkovat všem, kteří poslouchají českou hudbu. Bez nich by nikdo z nich nebyl tam, kde je.

Zdroje: autorský text