Letošní Český lev: peníze na Ukrajinu místo večírku! Co se dělo na známém mejdanu v minulých ročnících?

Slavnostní udílení cen Českého lva je každý rok jednou z největších společenských událostí. Letos se však budou muset celebrity obejít bez pověstného večírku, na kterém se obvykle dějí zajímavé věci! Organizátoři se rozhodli ušetřit peníze, místo utrácení za mejdan je chtějí poslat na pomoc Ukrajině. Večer se bude navíc konat ve žluto modrých barvách. Pojďme si alespoň připomenout, co se na večírcích dělo v minulých letech.

„Aktuální dění na Ukrajině se nás všech velmi dotýká, a logicky se tak promítne i do sobotního předávání cen Český lev. Rozhodli jsme se proto mimo jiné neuskutečnit společenskou část večera a uspořené finance věnovat těm, kteří je v tuto chvíli nejvíce potřebují,“ uvedl prezident Filmové akademie v oficiální tiskové zprávě na webu Českého lva.

Během večera navíc bude možné posílat dárcovské SMS na konto Člověka v tísni. Ruší se i oblíbený večírek hvězd, který dal mnohým kolikrát zabrat.

Loňská covidová opatření a skromná doprava

Průšvihem loňského udílení cen se staly fotografie, na nichž celebrity postávají jedna vedle druhé bez respirátorů či roušek. Nakonec to zašlo až tak daleko, že na popud veřejnosti celou situaci prověřovala policie.

Policisté prověřování události ukončili a zdokumentovali. Pět osob bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení pro možné porušení vládních nařízení,“ prozradil tehdy mluvčí policie Blesku. Žádné velké tresty se však nekonaly.

Minulý rok se zúčastnili ceremoniálu i Ivan a Josef Trojanovi kvůli nominacím za film Šarlatán. Josef sošku sice nezískal, ale otec Ivan zaskóroval. Oba herci odjížděli z Rudolfina spořádaně vlastním autem, cestou domů se však zastavili na benzince pro alkohol. Zatímco starší z Trojanů nakupoval, jeho syn vše dokumentoval a rovnou zveřejnil na Instagramu. „Jedeme dál,“ dodal ještě popisek. Pánové tak ještě do noci slavili v soukromí.

Viktor Dvořák (42), jenž si užíval nominaci na hlavní mužskou roli ve filmu Havel a byl tak jedním z mála, kdo se mohl účastnit osobně, dorazil dokonce tramvají!

Dámy a jejich faux pas

Doslova trapas se v roce 2020 stal bývalé první dámě Dagmar Havlové (68). Potřebovala navštívit toaletu, omylem šla ale do oné místnosti pro pány. Když za ní dorazila Tereza Ramba (32), Dagmar jí otevřela, a byla spatřena s vyhrnutými šaty v tělových podkolenkách. Alespoň jí to ale, dle kritiků, slušelo.

To naopak Jitka Schneiderová (48) dorazila vloni před Rudolfinum v tmavé róbě od Diora. Průsvitný vršek odhalil černou podprsenku a celý outfit doplnila šperky od BVLGARI. I přes to, že jí pomohl stylista Honza Pokorný, módní kritici na ní nenechali nit suchou.

Na róbu se příliš nesoustředila Anna Polívková (42). Před třemi lety dorazila na udílení cen jako dáma. Zpátky už to tak hladce nešlo. Polívková lezla skoro po zemi kolem páté ráno! Poté odjela s neznámým mužem do domu, kde nebydlela. Co na to říkal její tehdejší přítel Michal Kurtiš, si můžeme jen domýšlet.

Došlo i na pády

Velký kaskadérský kousek se odehrál v roce 2019. Přítel Jana Ciny (32) Petr Vančura (37) při odchodu zakopl a ze schodů se skutálel dolů. Vyvázl však bez zranění a později si z toho sám dělal legraci.

Stejné štěstí měla i manželka Jiřího Bartošky Andrea. Té se na večírku v roce 2017 udělalo zle a skácela se k zemi.

I přes to, že nás letos nečeká podobná podívaná, večer bude jistě i tak zajímavý. Nejvíce nominací získaly filmy Okupace a Zátopek, takže se očekává jejich celá delegace. Tentokrát však bude, oproti loňskému roku, plný sál českých hvězd.

Zdroj: Blesk, Instagram, Český lev