Slavní Avengers. Vyznáte se v nich a víte, kteří herci je ztvárňují?

Kdo jednou neviděl nějaký marvelovský film nebo seriál? Objevují se tu spousty postav s různorodými jmény. Ironman, Hulk, Captain America, Vision, Thor… Ale kdo se v nich má vyznat? Pojďme si stručně představit alespoň některé z nich, ať nejste úplně mimo mísu.

Steve Rogers neboli Captain America (Chris Evans)

Captain America je supervoják a nadčlověk, veterán z druhé světové války, kdy byla jeho fyziologie vylepšena díky experimentálnímu séru. Desítky let zůstal uvězněný v ledu a přežil. Dá se říct, že je to nejdůležitější avenger, ale ne nejsilnější. Je odvážný a skvělý bojovník a stratég, přesto jeho schopnosti ani kladivo Mjölnir nestačily na to, aby porazil mocného Thanose.

Tony Stark neboli Iron Man (Robert Downey jr.)

Tony Stark je miliardář, vynálezce a filantrop, ze kterého se v elektromechanickém obleku stává Iron Man. Patří k nejoblíbenějším postavám ze světa Marvelu a jistě za to může charismatický Robert Downey jr., který ho ztvárnil. Objevil se už v roce 2008, kdy vyšel film Iron Man. Po událostech zatím závěrečného dílu Avengers: Endgame je bohužel Iron Man po smrti. Iron Man je jedním z nejsilnějších a nejschopnějších avengerů. Vyniká nadprůměrnou inteligencí, přichází s geniálními vynálezy a jeho speciální obleky dovedou jeho nepřátele pěkně potrápit.

Thor neboli Thor Odinson (Chris Hemsworth)

Thor je korunní princ mimozemské říše Asgarďanů a je jedním z nejsilnějších marvelovských hrdinů a jedním z mála, kteří se postavili mocnému Thanosovi. Diváky je velmi oblíbený, má božskou moc, dokáže přivolávat blesky, je téměř nesmrtelný (nestárne) a ovládá silné kladivo neboli Stormbreaker nebo také Mjölnir. Jeho bratrem je Loki, bůh falše a lsti, a jejich bratrské šarvátky jsou zdrojem zábavy většiny avengers filmů.

Peter Parker neboli Spider-Man (Tom Holland)

Pod maskou Spider-Mana se skrývá středoškolský student Peter Parker, který byl kousnut radioaktivním pavoukem, díky čemuž získal zvláštní schopnosti – nadlidskou sílu, pavoučí instinkt a schopnost lézt po stěnách jako pavouk. Spider-Man nebyl typickým avengerem, přidal se až k New Avengers a patří spíše k hrdinům, kteří zachraňují životy běžných lidí a bojují spíše se zločinem v ulicích než s mimozemskými hrozbami. Ale ve filmech bojuje Spider-Man často s velkými záporáky. Bez svého obleku a vylepšení je na tom lépe než Iron Man bez obleku.

Bruce Banner neboli Hulk (Mark Ruffalo)

Bruce Banner byl podle komiksů geniální vědec, který byl v minulosti vystaven záření gama, což způsobilo jeho proměnu v obrovské zelené monstrum Hulka. Ve filmech je Banner fyzik, který se pokoušel zreplikovat program super-vojáka pomocí gama záření a díky nezdařenému experimentu se proměnil v Hulka. Později se mu podařilo spojit mysl s tělem Hulka a mohl ho tak částečně ovládat. Přestože je Hulk extrémně silný a v podstatě nesmrtelný, Thanos s ním pěkně zametl ve filmu Avengers: Infinity War. O Hulkovi zřejmě samostatný film nevznikne, protože distribuční práva na sólový film o něm vlastní studio Universal, ne Marvel a Disney. Může tedy vystupovat v jiných filmech, ale v názvu filmu se nesmí objevit jeho jméno.

Stephen Vincent Strange neboli Doctor Strange (Benedict Cumberbatch)

Stephen Strange byl uznávaný a taky poměrně arogantní newyorský neurochirurg. Poté, co prodělá autonehodu a vážně si zraní ruce, už kvůli jejich nevratnému poranění nemůže operovat. Nechce se smířit se svým osudem a stále hledá cesty, jak se vyléčit a vrátit k práci. Když pozná jistého paraplegika, který se záhadně zcela uzdravil, dozví se od něj Strange o Kamar-Taji. Strange se poté vydá do Nepálu, kde absolvuje náročný trénink kouzelníků, dozví se o astrálních rovinách a jiných dimenzích a najde pokoru a vnitřní klid. Díky tomu se z něj stane mocný kouzelník Doctor Strange. Je to oblíbená postava, kterou hraje charismatický herec mající na svém kontě i roli geniálního detektiva Sherlocka Holmese v seriálu Sherlock. Doctor Strange se řadí mezi nejsilnější avengery, protože ovládá magii, teleportování a navíc vlastní kouzelný plášť.

„Nataša“ Romanovová neboli Black Widow (Scarlett Johannson)

„Nataša“ Romanovová neboli Black Widow byla původem ruská agentka–špiónka, která pracovala pro agenturu S.H.I.E.L.D. Nataša absolvovala speciální trénink zabijáků, je prvotřídní špionka a skvěle zachází se zbraněmi. Původní Black Widow v podání Scarlett Johansson zemře v Avengers: Endgame, ale novou Black Widow se stane její nevlastní sestra Yelena.

Zdroj: Wikipedia, csfd.cz, refresher.cz