Jana Preissová a Jana Šulcová. Co pojí dvě nejhezčí herečky filmů Marie Poledňákové?

Obě herečky byly obsazeny do komedií režisérky Marie Poledňákové. Pojil je stejný osud, a tím je zrada od muže, kterého milovaly.

Jana Preissová (74) zářila v komediích Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. V roce 1969 si vzala kolegu Viktora Preissa (75). Tomu se však začátkem 80. let z mileneckého vztahu narodila nemanželská dcera. Nejprve to tajil, pak se přiznal manželce i synovi.

„Přece se nemohl ztratit ten kluk, kterého jsem kdysi potkávala na schodech. A ve mně je pořád ta dívka. Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ řekla Preissová nedávno v rozhovoru pro web Národního divadla.

Herečka celý život bojovala s psychickými problémy. Bohužel postihly i jejího syna Martina (49). Pod jeho těžký zdravotní stav se navíc podepsala i nadměrná konzumace alkoholu. Herečka se pro dlouhodobě neléčené deprese stáhla z veřejného života a přestala hrát. K filmování se znovu a ve výborné formě vrátila před třemi lety, píše Blesk.

Velkou láskou Jany Šulcové, která patřila k největším kráskám československého filmu, se stal její spolužák a zároveň i herecký kolega Oldřich Vízner. Společně mají dvě dcery – Terezu a Rozálii. Jenže manželství ukončila nová známost jejího muže.

Šulcová se trápila, a tak situaci řešila velmi nešťastně, konkrétně alkoholem a léky na deprese. Dnes už s bývalým manželem dokáže i komunikovat, ovšem ani jeden se vzájemně nevyhledávají, informoval web Extra.cz

Zdroj: Blesk.cz, Extra.cz, Woman.tiscali